03.06.2018 16:00 0 Natalia/Pomorskie.eu

Przebadają i przeszkolą mieszkańców Pomorza

Źródło: pixabite.com

W niedzielę (3 czerwca) rusza kolejny cykl akcji "Pomorskie dla zdrowia". Podczas imprez okolicznościowych lekarze będą badać i edukować mieszkańców regionu.

"Pomorskie dla Zdrowia" to letnia akcja organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego i podległe szpitale. W tym roku będzie to sześć wydarzeń w czerwcu i lipcu. Celem akcji jest upowszechnienie wiedzy z zakresu profilaktyki nowotworowej, rozwijanie postaw i zachowań prozdrowotnych oraz kształtowanie zdrowego stylu życia. Będzie można od ręki przebadać się u kardiologa albo zbadać niepokojące znamiona u dermatologa.

Podczas spotkania z lekarzem bezpłatnie będzie można wykonać badania diagnostyczne, skonsultować się ze specjalistą (onkologiem lub dermatologiem). Ponadto przekazywana będzie nauka dotycząca samobadania piersi.

Mobilne stanowiska lekarskie staną m.in w: Prabutach, Sopocie, Gdańsku, Luzinie, Słupsku i we Wdzydzach Kiszewskich.

Celem akcji jest dotarcie do jak największej liczby mieszkańców Pomorza, by badać i edukować. Jest to dobra okazja, aby wykonać bezpłatnie podstawowe badania, bez konieczności umawiania się na konkretny termin.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...