22.05.2018 07:38 192 mike

Tomir Ponka kandydatem PiS na prezydenta Wejherowa

Fot. TTM

Sobotnie (19 maja) spotkanie Stanisława Karczewskiego, marszałka Senatu RP, z mieszkańcami Wejherowa było przede wszystkim okazją do omówienia bieżącej sytuacji politycznej, gospodarczej i społecznej, w wymiarze lokalnymi i ogólnopolskim. Jednak dla mieszkańców miasta było ono również ważne z innego powodu. Jak poinformował poseł Janusz Śniadek, kandydatem na prezydenta Wejherowa z ramienia Prawa i Sprawiedliwości będzie Tomir Ponka.

To już trzeci z kandydatów do objęcia funkcji prezydenta Wejherowa. Wcześniej starania o reelekcję zapowiedział Krzysztof Hildebrandt, dotychczasowy prezydent, oraz Arkadiusz Szczygieł z klubu radnych „Dla Wejherowian”.

Kolega Tomir Ponka, członek Prawa i Sprawiedliwości w Wejherowie od ponad dwóch lat, jest zatwierdzonym przez zarząd okręgu kandydatem na prezydenta miasta Wejherowa – potwierdził Wojciech Rybakowski, przewodniczący komitetu Prawa i Sprawiedliwości.

Kandydatura została wysunięta przez lokalne struktury Prawa i Sprawiedliwości.

Tomir Ponka jest człowiekiem profesjonalnie przygotowanym do objęcia funkcji prezydenta Wejherowa. Jestem pewny, że uda mu się zdobyć zaufanie mieszkańców naszego miasta. Wejherowo potrzebuje energii i witalności. Tomir Ponka gwarantuje jedno i drugie. Wierzę, że zwycięży w wyborach na prezydenta naszego miasta i odmieni oblicze Wejherowa – mówi Marcin Drewa, szef kampanii PiS w Wejherowie w wyborach samorządowych 2018.

W związku ze swoją kandydaturą, Tomir Ponka wystosował list do mieszkańców Wejherowa, który przytaczamy w całości.


Drodzy mieszkańcy Wejherowa,
zdecydowałem się kandydować na prezydenta naszego miasta. To dla mnie wielkie wyzwanie i odpowiedzialność. Wierzę, że mu podołam i nie zawiodę osób, które pokładają we mnie nadzieję i zaufanie.
Jestem przekonany, że Wejherowo zasługuje na zarządzanie profesjonalne ale jednocześnie oparte na wartościach. Pragnę ofiarować na rzecz naszej lokalnej wspólnoty wszelką wiedze i umiejętności, które zdobyłem w mojej wieloletniej pracy zawodowej i działalności biznesowej. Jestem człowiekiem, który przez wiele lat stał obok polityki. Zdecydowałem jednak, że nadszedł czas na decyzję o zaangażowaniu w sprawy naszej małej wejherowskiej Ojczyzny – Ojczyzny, której tak wiele zawdzięczam.
Wiem, że wielu Wejherowian myśli tak samo jak ja i pragnie dobrej zmiany w naszym mieście. Pragnę Wejherowa otwartego na mieszkańców, przychylnego rodzinom wychowującym dzieci oraz seniorom. Wierzę, że możliwe jest rozpoczęcie nowego wspaniałego rozdziału w dziejach naszego miasta.
Niebawem rozpocznę prezentację swojego programu wyborczego. Chciałbym zainicjować dialog i dyskusję wokół konkretnych postulatów i idei. Liczę na uwagi i krytyczną dyskusję. Mam nadzieję, że razem stworzymy wizję „nowego Wejherowa” – Wejherowa naszych marzeń!


Mat. pras.

Kandydat na prezydenta Wejherowa z ramienia PiS urodził się w 1976 roku. Jest absolwentem: Bałtyckiej Wyższej Szkoły Humanistycznej, Wydziału Prawa i Administracji (kierunek administracja państwowa) oraz Uniwersytetu Gdańskiego, Wydziału Prawa i Administracji (kierunek prawo gospodarcze i handlowe). Ukończył też kurs dla członków organów zarządczych i nadzorczych. Obecnie podnosi kwalifikacje na studiach podyplomowych „Program Master of Business Administration” w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku.

Zawodowo przez wiele lat pracował jako specjalista ds. Handlowych, a następnie jako dyrektor w spółce handlowej. Ponadto od ponad 20 lat prowadzi własną działalność gospodarczą. Obecnie pełni również funkcję prezesa zarządu spółki kapitałowej. Włada biegle językiem angielskim.

Od lat aktywnie udziela się w sferze organizacji pozarządowych. Działał w Stowarzyszeniu Oświatowym w Wejherowie prowadzącym niepubliczną placówkę oświatową.

Prywatnie jest szczęśliwym mężem i ojcem dwóch synów oraz zdeklarowanym katolikiem. Interesuje się motoryzacją, turystyką i sportem, który uprawia również czynnie.


Czytaj również: