18.05.2018 10:07 38 mike

Ewakuacja wejherowskiej podstawówki po rozpyleniu nieznanej substancji

Fot. Mieszko/TTM

W piątek (18 maja) ponad 300 osób ewakuowano ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie, po tym jak około godziny 9:00 w budynku rozstała rozpylona nieznana substancja. Na miejscu trwa udzielanie pomocy medycznej poszkodowanym, dwie osoby zostały zabrane do szpitala.


Aktualizacja, godzina 12:00


Zakończyła się akcja ewakuacyjna. Dzieci, które nie skończyły zajęć albo nie zostały odebrane przez rodziców, wróciły do szkoły.


Aktualizacja, godzina 11:25


Liczba poszkodowanych osób wzrosła do 35, a hospitalizowanych – do 14. Na miejscu są zespoły ratownictwa medycznego z Lęborka, Pucka i Gdyni. Swoje działania nadal prowadzą strażacy oraz policjanci z wydziału kryminalnego KPP Wejherowo.


Aktualizacja, godzina 10:38


Łącznie hospitalizowano już sześć osób. Na miejscu jest pięć zespołów ratownictwa medycznego, również z Pucka i Gdyni.


Do zdarzenia doszło około godziny 9:00 przy ulicy Sobieskiego 300. Strażacy z wejherowskiej komendy otrzymali zgłoszenie w tej sprawie o godzinie 9:14.

Na miejsce zadysponowano cztery zastępy straży pożarnej. Z budynku szkoły ewakuowano około 300 uczniów i 25 pracowników. Wezwano też pogotowie ratunkowe i policję – informuje dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie.

Dwa zespoły ratownictwa medycznego łącznie badały 16 osób, które uskarżały się na podrażnienia górnych dróg oddechowych. Na miejsce wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe i specjalistyczną jednostkę ratownictwa chemicznego z Gdyni. Z nieoficjalnych informacji wynika, że kilka osób straciło przytomność.

Fot. Mieszko/TTM Fot. Mieszko/TTM Fot. Mieszko/TTM Fot. Mieszko/TTM Fot. Mieszko/TTM Fot. Mieszko/TTM Fot. Mieszko/TTM Fot. Mieszko/TTM Fot. Mieszko/TTM Fot. Czytelnik Fot. Mieszko/TTM Fot. Mieszko/TTM Fot. Magda/TTM Fot. Mieszko/TTM Fot. Mieszko/TTM Fot. Leszek Spigarski Fot. Leszek Spigarski Fot. Leszek Spigarski Fot. Leszek Spigarski Fot. Leszek Spigarski Fot. Leszek Spigarski

Trwa ustalanie, jakiego rodzaju substancja została rozpylona. Być może był to gaz pieprzowy. Na miejscu są obecni funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie i przedstawiciele władz miasta.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...