19.02.2018 13:40 2 Kwt/UM Wejherowo

OPEC zmodernizuje 1,9 km sieci ciepłowniczej w Wejherowie

fot. wejherowo.pl

W Wejherowie zostanie zmodernizowana sieć ciepłownicza. Koszt inwestycji to ponad 5,2 miliona złotych, dzięki niej poprawi się jakość dostaw ciepła i nastąpi obniżenie kosztów. To kolejna tego typu inwestycja w tym mieście. W przeszłości modernizacja ciepłowni Nanice spowodowała ponad 12-krotny spadek emisji pyłów w ciągu ostatnich pięciu lat.

Projekt, na który władze OPEC otrzymały dofinansowanie, przewiduje w najbliższych dwóch latach wymianę i modernizację sieci ciepłowniczej na os. Harcerskim, os. Staszica, os. Kalwaryjskim oraz w Śmiechowie. Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zmodernizuje łącznie 1,9 km sieci ciepłowniczej.

Ciepłownie i sieć mamy na bardzo dobrym poziomie. Planowane są kolejne inwestycje i podłączenia. Rozwój miejskiej sieci ciepłowniczej OPEC jest dla nas bardzo ważny, ze względu na ochronę powietrza, np. umożliwia likwidację starych kopcących pieców węglowych – podkreśla Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa.

Sieć ciepłownicza w Wejherowie jest już po bardzo gruntownej modernizacji i rozbudowie prowadzonej systematycznie przez ostanie kilkanaście lat.

Spółka zainteresowana jest także dalszą rozbudową sieci, w miarę zgłaszanych potrzeb podłączeń budynków, tam gdzie technicznie jest to możliwe i ekonomicznie uzasadnione, gdyż przedsiębiorstwo musi się samo utrzymywać. W ostatnich 4 latach do sieci OPEC zostało w Wejherowie przyłączonych ponad 60 budynków, częściowo w ramach dotacji udzielanych mieszkańcom przez miasto – informuje wejherowski urząd.

Tylko w ostatnich latach spółka wydała aż 22 mln zł na modernizację Ciepłowni Nanice. W efekcie to jedna z najnowocześniejszych, ekologicznych i energooszczędnych ciepłowni w Polsce.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...