11.09.2015 13:24 0 Redakcja/TTM

Będą uczyć się zawodu w profesjonalnych pracowniach

fot. TTM

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego będą się kształcić w nowych pracowniach. W szkole, dzięki środkom z wejherowskiego starostwa, powstało zaplecze, w którym do zawodu będą się przygotowywać przyszli murarze, tynkarze, kucharze oraz obsługa hotelowa.

  • Po wielu latach doczekaliśmy się remontu z prawdziwego zdarzenia i pracowni dla uczniów szkoły zawodowej oraz uczniów przysposabiających do pracy – mówi Małgorzata Woźniak, dyrektor Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego.

Powstały trzy pracownie specjalistyczne dla uczniów zasadniczej szkoły zawodowej: murarska i tynkarska, hotelarska oraz gastronomiczna. Pracownie są wyposażone w nowoczesny sprzęt.

  • Mamy nowe sale i nowy sprzęt. Wiadomo, że im lepszy sprzęt, im wygodniejszy, tym ta praca jest dla mnie i dla uczniów łatwiejsza do wykonania – zaznacza Marek Konkel, nauczyciel zajęć praktycznych w SOSW w Wejherowie.

Oprócz tego powstały trzy pracownie przysposabiające do pracy: malarstwa, garncarstwa oraz krawiectwa, które pomogą niepełnosprawnym uczniom w nabyciu podstawowych umiejętności.

  • W tym roku zarząd powiatu przekazał ponad pół miliona złotych na remonty i inwestycje w ośrodku szkolno-wychowawczym – mówi Wojciech Rybakowski, etatowy członek zarządu powiatu. - Uczniowie tej szkoły będą mieć zajęcia praktyczne, ale co ważne będą mogli również zdawać z nich egzaminy – dodaje.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wejherowie już dziś korzysta z nowych pracowni wyremontowanych przez powiat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...