14.06.2015 10:02 0
Luxtorpeda, Happysad, Hey, Akurat to tylko niektóre zespoły, które wystąpią na Letniej Scenie Muzycznej we Władysławowie.
W tym roku odbędzie już IV edycja koncertów organizowanych przez miejscowe Centrum Kultury, Promocji i Sportu pod hasłem „Letnia Scena Muzyczna”. Fani muzyki po raz kolejny będą mogli wysłuchać swoich ulubionych wykonawców.
28 czerwca na Letniej Scenie Muzycznej we Władysławowie wystąpi Grzegorz Hyży (estrada przy Urzędzie Miejskim we Władysławowie)
Grzegorz Hyży swoją przygodę ze śpiewaniem zaczął… przypadkiem na jam session w jednym z poznańskich klubów. Od tego momentu podążał jasno określoną drogą, gdzie nie ma już mowy o przypadkach. Przełomem dla wokalisty okazał się udział w trzeciej edycji programu X-Factor, w którym zajął drugie miejsce. Czy kariera rozpoczęta od zdobycia popularności w telewizyjnym show ma rację bytu? Album Z całych sił jest dowodem na to, że Hyży wiedział jak wykorzystać swoją szansę.
Doskonałe poczucie rytmu, niepokojąco hipnotyzujący wokal, a przede wszystkim jasno określony pomysł na własną twórczość – to wszystko sprawiło, że Grzegorz Hyży zadebiutował krążkiem, jakiego nie powstydziłby się nie jeden bardziej doświadczony artysta. Wydawnictwo pojawiło się na sklepowych półkach 27 maja 2014 roku, a pochodzą z niego m.in. single Na chwilę czy Wstaję. Za muzykę oraz produkcję albumu Z całych sił odpowiedzialny jest Tabb (Bartosz Zielony) – jeden z najbardziej nowatorskich i świeżo brzmiących producentów w Polsce. W ciągu ostatnich lat wyprodukował dziesiątki płyt i setki utworów jak np. Ważne Mezo i Kasi Wilk, czy Małe rzeczy Sylwii Grzeszczak. Jestem z tej płyty mega dumny – mówi kompozytor – To najlepsza muzyka jaką zrobiłem w życiu, a na to złożyło się doświadczenie, które zdobywałem latami…
12 lipca na Letniej Scenie Muzycznej wystąpi Bednarek (boisko przy ul. Wojska Polskiego w Karwi)
Występy na żywo są bardzo energetyczne, spontaniczne i grane sercem, a nie tylko umiejętnościami, zaś sam Kamil Bednarek, bawiący się muzyką, jest prawdziwym mistrzem w nawiązywaniu kontaktu z publicznością...
Kamil Bednarek swoje pierwsze kroki muzyczne stawiał w formacji StarGuardMuffin. Zespół powstał w Brzegu, w maju 2008 roku. Od samego początku kapela dużo koncertuje, bierze udział w wielu festiwalach, na których sięga po liczne nagrody. Warto wymienić pierwsze miejsce na „Rock Reggae Festiwal” w Brzeszczach (sierpień 2008), wyróżnienie na „Muzycznej Jesieni” w Grodkowie (listopad 2008), Grand Prix na „Famie” w Świnoujściu czy zwycięstwo na „II Dniach Młodzieży” w Dobrym Mieście (sierpień 2009). W czerwcu 2010 roku grupa została wyróżniona na festiwalu „ZMRock” w Nidzicy, a w tym samym roku zdobyła nagrodę specjalną podczas imprezy „Reggae na Piaskach” w Ostrowie Wielkopolskim.
Bez wątpienia medialny rozgłos SGM zawdzięcza swojemu frontmanowi – KAMILOWI BEDNARKOWI, który zdobył II miejsce w III edycji programu „Mam talent!” w TVN. To spektakularne wydarzenie spowodowało, iż debiutancki album zespołu, zatytułowany „Szanuj”, który został wydany w listopadzie 2010 roku przez wrocławską firmę Lou & Rocked Boys stał się prawdziwym bestsellerem. W grudniu osiągnął status Złotej Płyty, a w styczniu 2011 podwójnej Platyny. Łącznie nakład przekroczył już 75.000 egzemplarzy.
17 lipca na Letniej Scenie Muzycznej we Władysławowie wystąpią Makowiecki, Rebeka, Pola Rise (estrada przy Urzędzie Miejskim we Władysławowie)
Tomasz Makowiecki (ur. w 1983 w Gdyni) – wokalista, gitarzysta, kompozytor, producent. Zadebiutował płytą "Makowiecki Band" w 2002. W maju 2005 roku wydał swoją drugą płytę pt. "Piosenki na nie". 22 października 2007 roku ukazała się trzecia płyta pt. "Ostatnie wspólne zdjęcie", która została wybrana przez użytkowników serwisu muzyka.onet.pl na najlepszą płytę pop roku 2007. W między czasie wziął udział w projekcie muzycznym Mariusza Szypury "Silver Rocket" ("Unhappy Songs" - 2006, oraz "Tesla" - 2008). W 2010 stworzył razem z Przemkiem Myszorem i Wojtkiem Powagą ( Myslovitz ) grypę NO! NO! NO!, która w 2010 roku wydała album pod tym samym tytułem. W grudniu 2011 ukazała się płyta "Muzyka z serca", której Makowiecki został producentem muzycznym, będąca dodatkiem do kalendarza "Dżentelmeni 2012". Dochód ze sprzedaży tego wydawnictwa został przekazany na akcję charytatywną "Stop bosym stopom". W chwili obecnej trwają prace nad najnowszym albumem Artysty, którego premiera przewidywana jest na Wiosnę 2013 r.
19 lipca na Letniej Scenie Muzycznej wystąpi Natalia Szroeder (plac przy ul. Kaperskiej w Chałupach)
Natalia Szroeder (ur.20.04.1995r.)- Wokalistka, Kaszubka. Od dzieciństwa obracała się w kręgach artystycznych. Wychowywała się otoczona zdarzeniami muzycznymi i teatralnymi. Już dziesięciolatka była aktorką teatru "Dialogus". Dzięki temu poznała tajniki teatru inspirującego się tradycją kaszubską. Uniwersalne wartości kultury również nie były jej obce, ponieważ była uczestniczką parchowskich festiwali teatralnych i muzycznych. Dzięki prezentowanemu na nich szerokiemu spectrum kulturalnemu Polski, Europy i Świata miała okazję chłonąć je i kształtować pod ich wpływem swoją osobowość. W tym czasie kontynuowała również naukę gry na skrzypcach.
Nie chciała być jedynie konsumentem, postanowiła sama działać. Zakładała z rówieśnikami zespoły wokalne i taneczne. Jest inicjatorem różnych zdarzeń o charakterze kulturalnym. Jednak jej największą pasją okazał się śpiew. Na swojej drodze spotkała wielu wspaniałych artystów m.in. pianistę Tomasza Stroynowskiego i wokalistkę Weronikę Korthals, z którą realizuje szereg projektów muzycznych. Brała udział w licznych konkursach wokalnych, w których zajmowała czołowe miejsca.
Ma na swoim koncie występy telewizyjne – m.in. w programie „Od przedszkola do Opola” i w koncercie kolęd pt. „Chwała na wysokości” w TVP2. Śpiew Natalii można usłyszeć w filmie „Między kroplami deszczu”, jak również podczas występów folklorystycznego zespołu kaszubskiego „Modraki”. Słucha różnej gatunkowo muzyki od jazzu, poprzez muzykę klezmerską i aż do rocka, ale jej największym idolem jest Michael Jackson.
W ostatnim czasie Natalia oddaje się swej pasji z coraz większym zaangażowaniem. Na najbliższy okres ma szerokie plany związane z nagrywaniem kolejnych utworów, tak, aby uzbierał się materiał na jej debiutancką płytę.
25 lipca o godzinie 18:00 na Letniej Scenie Muzycznej we Władysławowie wystąpią Happysad, Akurat, Nobody i Toxic Mushrooms (scena na placu przy Alei Żeromskiego we Władysławowie)
Happysad powstał w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej, żeby trzy lata później podbić Polskę świetnie przyjętą płytą „Wszystko jedno” i niezapomnianym singlem „Zanim pójdę”. W ciągu kilkunastu lat działalności zespół zagrał setki koncertów i nagrał kilka płyt, którymi tylko umacniał swoją pozycję na polskim rynku, zdobywając kolejnych fanów. W 2013 roku Happysad wystąpił na Przystanku Woodstock, a zarejestrowany koncert kilka miesięcy później został wydany na DVD. Jesień 2014 upływa zespołowi pod znakiem promocji najnowszego krążka, zatytułowanego „Jakby nie było jutra”.
Akurat to niepowtarzalne zjawisko na polskiej scenie. Zespół ceniony za świetny koncertowy show, ale także za inteligentne, dowcipne oraz zaangażowane teksty. AKURAT ma na koncie utwory zaliczane do czołówki polskich protest songów np.: „Do prostego człowieka”, czy „Wiej-ska”, oraz z drugiej strony - lekkie piosenki, „evergreeny” chętnie wykorzystywane przez wszelkie coverbandy grające na imprezach i weselach jak np.: „Lubię Mówić z Tobą” czy „Hahahaczyk” (Dyskoteka Gra).
Nobody to zespól składający się z czterech, młodych, silnych duchem chłopaków, ceniących pasję, jaką jest muzyka. Ciężko nas określić, każdy gra to co czuje w sercu i duszy - mówią o sobie na Facebooku.
Członkowie zespołu:
Zespół Toxic Mushrooms to zespół grający muzykę rockową z domieszkami hardrocka, grange'u i punk'a.
Skład zespołu prezentuje się następująco:
31 lipca na Letniej Scenie Muzycznej wystąpią Raggafaya, Roch i Dża Dża Dziady (plac przy ul. Kaperskiej w Chałupach)
Raggafaya - Polski zespół muzyczny, który powstał w 2004 roku w Koszalinie. Styl zespołu łączy w sobie wiele gatunków muzycznych (Reggae, Ragga, Dancehall, Ska, Rock, Hip-Hop). Obecny skład zespołu powstał w styczniu 2007 roku, a jego pierwszy koncert odbył się 10 marca 2007 w Słupskim Ośrodku Kultury. Pierwsza oficjalna płyta pod nazwą Karrambol, która ukazała się 15 marca 2010 roku nakładem wydawnictwa Lou & Rocked Boys. W lipcu 2011 zespół został laureatem Konkursu Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka. 4 sierpnia 2011 roku zespół wystąpił na Dużej Scenie 17 edycji Przystanku Woodstock, na którą zespół został wybrany przez Fabrykę Zespołów (jako jeden z czterech) spośród 700 zgłoszonych do przesłuchań zespołów. 23 kwietnia 2012 ukazał się drugi LP zespołu, zatytułowany Mixturrra.
Dża Dża Dziady: Historia zespołu biegnie w linii począwszy od Doliny Zagórskiej Strugi, poprzez urokliwe łąki wzdłuż Zatoki Puckiej, by po dotarciu do Morza Bałtyckiego zrobić nagły zwrot i biec dalej lasami Puszczy Darżlubskiej i po dotarciu do źródeł rzeki Redy powrócić z powrotem do punktu wyjścia. Muzyka wykonywana przez zespół jest inspirowana kulturą mieszczącą się pod rozpostartą płachtą nieba. Skład zespołu składa się docelowo z czterdziestu i czterech, obecnie zaś z dziewięciu muzyków bardziej lub mniej zaangażowanych w tworzenie specyficznego misterium duchowego potupienia.
1 sierpnia o godzinie 18:00 na Letniej Scenie Muzycznej we Władysławowie wystąpią Paluch, Rasmentalism KęKę i Quebonafide (scena na placu przy Alei Żeromskiego we Władysławowie)
Paluch, czyli Łukasz Paluszak to ceniony polski raper. Współtworzy kolektyw DIIL Gang oraz trio Syntetyczna Mafia. Muzyk od 11 lat prowadzi solową działalność artystyczną. Paluch współpracował z Borixon, Bosski Roman, Buczer, Firma, Hemp Gru, Kaczor, Kajman, Kali, Kobra, Lukasyno, Miuosh, Mrokas, Onar, O.S.T.R., PTP, Shellerini, Slums Attack, Sobota oraz WSRH. Prowadzi również wytwórnię płytową B.O.R. Records.
KĘKĘ - MC związany z radomską ziemią od zawsze na zawsze. Jego błyskotliwe pomysły na wersy i tematy kawałków to synteza wiedzy , spostrzegawczości i grubych melanży.W kolejności odwrotnej. Z numerów, które nagrał można by zmontować co najmniej trzy długogrające albumy. Współtwórca (wraz z Kotzim) projektów : KoKę i Boa's. W 2007 ukazała się epka KoKę "Weź nas podrób",a na przełomie 2008/2009 Boa's "Boa'style". Prócz epki – duet Boa's udzielił się na projekcie Yochimu "Pierwsze cięcie" oraz na składance P1Sounds "Czas ruszać w Polskę".
Quebonafide, czyli Kuba Grabowski, znany również jako Queba – polski raper freestyle’owiec. Członek duetu Yochimu, który współtworzy z raperem Fuso. Prowadzi także solową działalność artystyczną. Współpracował ponadto z takimi wykonawcami jak: Solar, Białas, WhiteHouse, Eripe, Te-Tris, Planet ANM, Dwa Sławy, Pawbeats, Paluch oraz Rasmentalism.
Rasmentalism to klasyczny duet MC (Ras) i producent (Ment XXL). Współpracują od 2006 roku. Przez 6 lat działalności na scenie niezależnej nagrali trzy doskonale przyjęte albumy: "Dobra muzyka ładne życie" (nielegal roku 2008 według magazynu Spinner Polska), "Duże Rzeczy" z W.E.N.Ą. oraz "Hotel Trzygwiazdkowy”. Przy okazji tego ostatniego nawiązali współpracę z legendarną wytwórnią Junoumi Crew, wydając swoje pierwsze winylowe EP. W ciągu kilku lat obecności na scenie rapowej, zagrali kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce, za każdym razem wypełniając kluby po brzegi.
Najnowszy album "Za młodzi na Heroda" ukazał się w grudniu 2013 r. nakładem Asfalt Records i natychmiast zyskał opinię najlepszego rapowego debiutu roku 2013, a często najlepszej rapowej płyty AD 2013 w Polsce. Duet wygrał nagrodę SUPERHIRO magazyniu Hiro w kategorii “Muzyka”. We wszystkich podsumowaniach dotyczących muzyki rap (m.in. Onet.pl, CGM, Popkiller, T-Mobile Music) album Rasmentalismu był wymieniany w najlepszej trójce. Obecność w ogólnopolskich mediach jest tego najlepszym dowodem. Zespół gościł już w Radiowej Trójce (w notowaniu Hirka Wrony płyta zajęła 1 miejsce), TVP1, a recenzja w ogólnopolskim wydaniu Gazety Wyborczej nie pozostawia wątpliwości co do jakości albumu: “To hip-hop naturalny, organiczny, stonowany. Niby prosty, a jednak wyrafinowany”. Aktualnie Ras i Ment w towarzystwie Torta (klawisze) promują album “Za młodzi na Heroda” koncertując w całym kraju. Wypada dodać, że bilety na ich show sprzedają się w tempie błyskawicznym.
02 sierpnia na Letniej Scenie Muzycznej wystąpi Grzegorz Turnau z zespołem (Promenada Światowida w Jastrzębiej Górze)
Grzegorz Turnau (ur. 31 lipca 1967 w Krakowie) – polski artysta, aranżer, pianista, kompozytor, wokalista i poeta, wykonawca tzw. poezji śpiewanej.
Grzegorz Turnau stworzył swój własny styl muzyczny i kompozycyjny, czasami nawiązujący do muzyki jazzowej, smooth-jazzowej, także do dokonań Marka Grechuty i Jana Kantego Pawluśkiewicza.
Wśród instrumentów główne miejsce zajmuje zawsze fortepian, na którym gra sam Turnau, ale także saksofon, obój, flet, gitary, smyczki oraz sekcja rytmiczna (perkusja plus bas). Występuje i nagrywa ze swoim stałym zespołem (m.in Jacek Królik, Leszek Szczerba, Sławomir Berny, Robert Kubiszyn czy Mariusz Pędziałek).
Kariera:
W latach 1973-1980 uczył się grać na fortepianie w podstawowej szkole muzycznej. Wyjechał na rok do Wielkiej Brytanii, skąd powrócił i ukończył V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie.
Debiutował na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie piosenką "Znów Wędrujemy" będąc jeszcze uczniem III klasy liceum.
Zdobył pierwszą nagrodę, a dzięki niej trafił do Piwnicy pod Baranami zaproszony przez Piotra Skrzyneckiego. W latach młodości często jeździł do swoich dziadków do Inowrocławia, dokąd nadal przyjeżdża, organizując koncerty z udziałem swoim i innych zaproszonych przez siebie artystów (co rok, w swoje urodziny). Grzegorz Turnau nagrał dwie płyty poświęcone twórczości innych artystów: Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego oraz Marka Grechuty.
Znane utwory: Naprawdę nie dzieje się nic, Cichosza (tekst autorstwa M. Zabłockiego), Między ciszą a ciszą, Pamięć, Bracka (tekst autorstwa M. Zabłockiego), To tu, to tam, Tutaj jestem, Wiem, Liryka, Kawałek cienia, Leniwa głowa, O, Kutno! (tekst Jeremiego Przybory), Bombonierka (duet z Basią Stępniak-Wilk, tekst współwykonawczyni).
Turnau współpracował z takimi artystami jak Ewa Małas-Godlewska, Anna Maria Jopek, Dorota Miśkiewicz, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Zbigniew Preisner, Beata Rybotycka,Andrzej Sikorowski, Stanisław Soyka, Justyna Steczkowska, Magda Umer czy Wojciech Waglewski. Arysta jest również kompozytorem muzyki teatralnej i filmowej (m.in do filmu Zakochany Anioł).
W pierwszą rocznicę śmierci Grzegorza Ciechowskiego wraz ze swoim zespołem wykonał utwór Ciechowskiego - "Śmierć na pięć".
8 sierpnia o godzinie 20:00 na Letniej Scenie Muzycznej we Władysławowie wystąpią Hey, Luxtorpeda, Toxic Mushrooms i Nobody, (scena na placu przy Alei Żeromskiego we Władysławowie)
HEY - zespół, którego nikomu nie trzeba już przedstawiać. Jedna z najlepszych grup koncertowych w Polsce, od ponad 20 lat utrzymująca się na szczytach popularności.
Od 1992 roku ich twórczość – znakomite kompozycje opatrzone poruszającymi i szczerymi tekstami Katarzyny Nosowskiej szybko zjednały sobie publiczność. Pierwsza płyta Hey'a „Fire" wydana w 1993 roku jest dziś jedną z najmocniejszych pozycji kanonu polskich albumów rockowych. Kolejne studyjne wydawnictwa Hey'a to: „Ho!" (1994), „Heledore" (EP, 1995), „?" (1995), uznawana przez wielu fanów za najlepszy album w historii grupy. Kolejne to „Karma" (1997) oraz „Hey" (1999), po wydaniu którego zespół opuścił jego współzałożyciel i lider Piotr Banach. Zastąpił go gitarzysta Paweł Krawczyk (wcześniej m.in. Ahimsa i Houk), który doskonale wkomponował się w zespół, czego dowodem była płyta „[sic!]" (2001). Krążek przyniósł kilkanaście doskonałych piosenek, powrót na listy przebojów i renesans popularności Hey'a. Zorganizowaną z okazji 10–lecia istnienia zespołu trasę koncertową podsumował podwójny album „[koncertowy]" (2003). W tym samym roku został wydany premierowy album „music, music", na którym Hey zaproponował dość eksperymentalne kompozycje nasycone elektroniką. I choć wielu twierdziło, że zespół zbyt daleko odszedł od swoich korzeni, to jednak frekwencja na trasie promującej to wydawnictwo potwierdziła, że publiczność doceniła również nowe pomysły muzyków. Kolejny studyjny album „Echosystem" (2005) jest zdecydowanie bardziej gitarowy i melodyjny niż poprzedni, a momentami wręcz przebojowy. Kilka miesięcy po jego premierze ukazało się DVD „Echosystem", zawierające paradokumentalny film przedstawiający pracę zespołu nad płytą. We wrześniu 2007 w warszawskim Teatrze Roma odbył się koncert z cyku MTV Unplugged. Nowe aranżacje piosenek, wyśmienici goście i rozbudowane instrumentarium sprawiły, że znane piosenki Hey'a zyskały zupełnie nowe oblicze. Koncert wydany w formie CD i DVD stał się jednym z bestsellerów roku 2007. Krótko po tym wydarzeniu zespół zagrał kolejną jubileuszową trasę – „92-07", tym razem z okazji 15. urodzin.
Luxtorpeda powstała w 2009 roku, z inicjatywy Roberta Friedricha, gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Formacja dała się poznać szerszej publiczności podczas Jarocin Festiwalu2011 oraz podczas 17. edycji Przystanku Woodstock 2011, a utwór „Autystyczny” wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów. Muzyka prezentowana przez Luxtorpedę to połączeniem brzmień garażowo-punkowo-rockowych. Efektem działań grupy są trzy albumy , w tym wydany ostatnio „A morał tej historii mógłby być taki, mimo, że cukrowe, to jednak buraki”.
14 sierpnia na Letniej Scenie Muzycznej wystąpią Mela Koteluk, Natalia Przybysz, Agyness B. Marry, (estrada przy Urzędzie Miejskim we Władysławowie)
Mela Koteluk to urodzona 3 lipca 1985 r. wokalistka i autorka tekstów, laureatka nagród FRYDERYK 2013 w kategoriach Artysta Roku i Debiut Roku, laureatka Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego 2012 oraz plebiscytu Gazety Wyborczej "Ale Sztuka" 8 maja 2012 wydała swoją pierwszą płytę „Spadochron”, którą okrzyknięto jednym z najgłośniejszych debiutów zeszłego roku.
Na początku 2013 Mela w duecie z Czesławem Mozilem nagrała "Pieśń o szczęściu" – utwór promujący film "Baczyński" w reżyserii Kordiana Piwowarskiego. Piosenka przez wiele tygodni utrzymywała się w ścisłej czołówce Listy Przebojów Programu 3. Mela jest również inicjatorką akcji wspierającej żywe granie "Nie bądź dźwiękoszczelny".
Natalia Przybysz znana szeroko, jako wokalistka najlepszego polskiego zespołu soul i R&B ‘Sistars’ (zdobywcy dwukrotnie MTV Music Award, obecnie zespół zawieszony, choć reaktywowany na chwilę w 2012, gdzie latem wystąpili m. in. przed Jamiroquai & Prince).
Po zawieszeniu zespołu Sistars, działalność Natalii możemy śledzić głównie pod nazwą NATU (solowy projekt) gdzie poza kompozycjami i licznymi kolaboracjami producenckimi (Envee, Trębski, Zagórski, Zabrodzki) stała się liderem zespołu z niepowtarzalną energią, którą można poczuć podczas występów live. Wydała dwa albumy: ‘Natu & Envee – Maupka comes home’ and ‘Gram Duszy’. Dwukrotnie nominowana do nagrody Fryderyka (w kategorii wokalista roku i album reggae i r&b).
Album “Gram Duszy” spotkał się z uznaniem krytyków w Polsce i był porównywany do najlepszego soulu zagranicznego. W sierpniu 2011 Natu supportowała Erykę Badu na jej koncercie w Warszawie. Latem 2012 stworzyła projekt z okazji 50-lecia debiutu artystycznego JANIS JOPLIN. Przedsięwzięcie zostało uznane i niesamowicie odebrane przez publiczność i recenzentów na letnich festiwalach, między innymi: Woodstock 2012 (premiera projektu), Męskie Granie 2012, 2013, jak również na jesiennej trasie koncertowej. Wg redaktorów Jazzsoul przedpremierowa trasa koncertowa "Kozmic Blues" była jednym z najważniejszych wydarzeń w 2012 r. Miłe słowa, uznanie, i wielka frekwencja podczas koncertów zarówno fanów Natalii Przybysz jak i miłośników utworów Janis Joplin pozwalające cieszyć się z tak doskonałego odbioru projektu, przyczyniły się do wydania w czerwcu 2013 płyty "Kozmic Blues: Tribute to Janis Joplina", która jednocześnie jest najnowszą płytą Natalii.
29 sierpnia na Letniej Scenie Muzycznej we Władysławowie wystąpią Fismoll i Kari (Promenada Światowida w Jastrzębiej Górze)
Fismoll, właściwie Arkadiusz Glensk (ur. 1994 r.) - polski muzyk tworzący muzykę akustyczną i liryczną. Jest wokalistą, instrumentalistą, kompozytorem i autorem tekstów. Jego avant popowe i poniekąd baśniowe kompozycje są przyrównywane do twórczości Ólafura Arnaldsa oraz zespołów Bon Iver i Sigur Rós. Pseudonim Fismoll nawiązuje do dzieciństwa muzyka, który jako siedmiolatek często podśpiewywał sobie. Jego ojciec-muzyk zauważył, że syn śpiewa najczęściej w tonacji fis-moll. Młody artysta przyjął pseudonim, który dla niego stał się symbolem najczystszej i najbardziej naturalnej muzyki, która się z niego wydobywa.
[IMG_R]21[/IMG_R]
Debiutancka płyta Fismolla ("At Glade"), z masteringiem wykonanym w Londynie przez Mandy Parnell oraz wyprodukowana przez Roberta Amiriana, ukazała się 18 czerwca 2013 r nakładem NEXTPOP Songwriters' Label z dystrybucją EMI Music Poland. Charakterystyczne rysunki książeczki albumowej stworzył przyjaciel artysty, Jędrzej Guzik. Album zapowiadał singel Let's Play Birds, który zdobył popularność m.in. na Liście Przebojów Trójki i Liście Przebojów Radia Merkury. Dnia 6 lipca 2013 r. Fismoll został entuzjastycznie przyjęty przez publiczność podczas koncertu w tzw. Alter Space na Festiwalu Open'er w Gdyni. Artysta został zaproszony jako support koncertowy przez Katarzynę Nosowską, zachwyconą jego twórczością.