W minioną środę odbyła się czwarta sesja Rady Miejskiej w Redzie. Radni debatowali m.in nad pomocą finansową dla gminy Wejherowo, przyjęciem regulaminu wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w gminnych szkołach oraz, co najważniejsze dla mieszkańców, nad projekt uchwały o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Redy.
Aktualne plany zostały ustanowione w roku 2010, natomiast korekty są dokonywane wraz z biegiem lat, ze względu na zmieniającą się perspektywę rozwoju miasta. Dlatego też wymagane są zmiany planów związanych z zagospodarowaniem przestrzenią publiczną.
Radni przygotowują się również do zagospodarowania ulic Tenisowej, Sportowej i Łąkowej.
Plany obejmują także obszar redzkiego MOSiRu. W tym przypadku chodzi o poprawę układu komunikacyjnego. Kiedyś teren ten był rezerwowany dla obiektów kulturalnych, jednak uległo to zmianie. Aktualnie radni dążą do skomunikowania obszaru głównie pod względem pieszo-spacerowym.
[img_r]2[/img_r]
Ciąg pieszo-jezdny sfinansowany zostanie ze środków publicznych. Przy okazji prac trzeba będzie ogrodzić obiekty sportowe, jednak władze zapewniają, że nie będzie się to wiązało z dużym obciążeniem budżetu.
[img_r]3[/img_r]
Wycofany z obrad został projekt, który dotyczył zabudowy ulic Leśnej i Tarasowej, wzdłuż terenów kolejowych. Projekt zostanie ponownie wprowadzony do obrad prawdopodobnie w lutym.
Przystąpienie do prac i wdrożenie planów w życie nastąpi najwcześniej za rok. Na terenie Redy wciąż znajdują się jeszcze „białe plamy” na obszarze zagospodarowania, które władze stopniowo chcą wypełniać.