Ostatnie godziny roku 2014 to najlepszy czas, aby podsumować najważniejsze wydarzenia rozrywkowe. Które wydarzenia nie przeszły bez echa? Wybraliśmy te najważniejsze, o których z pewnością trudno będzie zapomnieć.
[img_r]2[/img_r]
W dniach 18-19 stycznia odbywał się VII Ogólnopolski Festiwal Tańca Nowoczesnego w Łebie. Jury spośród 1500 tancerzy z całej Polski wyłaniało najlepszych solistów, duety, mini-formacje oraz formacje w różnych stylach tanecznych. Klub taneczny Świat Tańca z Wejherowa Joanny i Jacka Bernaśkiewicz odniósł zwycięstwa w kilku kategoriach tanecznych.
Klub taneczny został założony w 2003 roku przez Joannę i Jacka Bernaśkiewicz trenerów i pedagogów. Ich praca z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi jest realizacją wielkiej pasji do tańca we wszystkich jego odmianach. Stworzone przez nich choreografie wzbudzają podziw wśród widzów, jak i profesjonalnych jury.
[img_r]3[/img_r]
W sobotę 8 lutego 2014r. w Hotelu Nadmorskim w Gdyni odbył się XIV Dobroczynny Bal Gdyńskiej Trójki. Jak co roku, ludzie wielkiego serca bawili się wspólnie przy wspaniałej muzyce i wyśmienitym menu. Ta karnawałowa noc wypełniona była wieloma atrakcjami. Całkowity dochód z balu przeznaczony został na stypendia i pomoc socjalną dla lokalnych uczniów. Gwiazdą balu była Miss Polski. Darczyńcy otrzymali atrakcyjne upominki: dzieła sztuki, biżuterię, pakiety atrakcyjnych usług oraz wiele innych niespodzianek.
[img_r]4[/img_r]
Weronika wystąpiła z recitalem na scenie auli w ZS1 w Redzie z okazji Dnia Kobiet. W trwającym około godziny występie, wokalistce towarzyszył Mirosław Hałenda. Weronika jest uznaną wokalistką nie tylko na Kaszubach, ale i w całej Polsce. Debiutowała w 1999 roku w programie "Szansa Na Sukces", którego została laureatką. Weronika zaśpiewała wówczas wielki przebój Violetty Villas „Nie ma miłości bez zazdrości”. Była aktorką musicalu Metro, w 2002 roku, zdobyła I miejsce na festiwalu w Kołobrzegu, doszła do półfinał programu IDOL (druga edycja), brała udział w telewizyjnej „Bitwie na głosy”. Do 2009 roku, była wokalistka zespołu H2O.
[img_r]5[/img_r]
Legendarna Budka Suflera zagrała 26 kwietnia w Wejherowie. Koncert odbył się w ramach trasy pożegnalnej. Muzycy zagościli na wejherowskiej scenie Filharmonii Kaszubskiej. Z zespołem gościnnie wystąpił Felicjan Andrzejak, a sam koncert zatytułowano "Cień wielkiej góry". Było to ostatnie spotkanie z lokalną publicznością, która gorąco powitała muzyków.
[img_r]6[/img_r]
Koncert odbył się 7 maja w Filharmonii Kaszubskiej. Podczas występu usłyszeliśmy utwory z najnowszego albumu oraz starsze przeboje grupy m.in. z płyty Korova Milky Bar. Zabrzmiały m.in. „Acidland”, „Sprzedawcy marzeń” oraz „Chciałbym umrzeć z miłości”. Emocje, których doświadcza się podczas koncertów Myslovitz są niepowtarzalne. Dodatkową atrakcję stanowiły wizualizacje przygotowane specjalnie na tę trasę oraz występ kwartetu smyczkowego z Orkiestry Kameralnej AUKSO we Wrocławiu.
[img_l]7[/img_l]
Od 6 do 8 czerwca odbywały się obchody Dni Redy. Na mieszkańców i gości czekało mnóstwo atrakcji, koncertów i całodniowej zabawy, a to wszystko na stadionie redzkiego MOSiR-u. Gwiazdą wieczoru był zespół Wilki.
Na każdy z trzech dni przypadało wiele wydarzeń. Jednak to koncerty zgromadziły najwięcej osób. Niedzielne koncerty rozpoczęły się tuż koło południa od występów pięciu orkiestr dętych. Następnie na scenie pojawiły się zespoły takie jak BixBit, Farba oraz Iwona Węgrowska.
Gwiazdą wieczoru był legendarny zespół rockowy Wilki. Robert Gawliński wraz z zespołem już od pierwszych sekund porwali publiczność. To właśnie na ten występ przybyło najwięcej mieszkańców. Po zakończeniu koncertu odbył się pokaz fajerwerków, który oficjalnie zakończył Dni Redy.
Jednak święto Redy to nie tylko koncerty. W sobotę w godzinach popołudniowych odbył się pokaz klasyków motoryzacji. Na miejscu mogliśmy obejrzeć ponad 50 samochodów, poznając historię polskich aut oraz amerykańskie klasyki.
[img_r]8[/img_r]
Były to cztery dni wspaniałej zabawy oraz ogrom świetnych koncertów. Czy było lepiej niż podczas zeszłych edycji festiwalu? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Alter Art jako organizator uczy się na błędach i poprawia niedoskonałości z ubiegłych lat. Dużym mankamentem tegorocznego Open'era były ceny biletów oraz produktów, które można było zakupić na miejscu.
XII Open’er Festival przeszedł do historii. W Babich Dołach ponownie na rok zapanuje cisza, żeby po raz kolejny w lipcu zgromadzić wspaniałych artystów z całego świata oraz fanów festiwalu, bo to przecież głównie oni tworzą niezwykłą atmosferę wydarzenia.
[img_r]9[/img_r]
Piaszczysta plaża w Dębkach od 14 do 17 sierpnia zapewniała 72 godziny nieustającej zabawy. Ponad 50 artystów oraz naszpikowane atrakcjami Miasteczko Festiwalowe stanowiły najlepszy sposób na spędzenie długiego weekendu nad polskim morzem.
Festiwal Leżaki stanowił przede wszystkim ogromną dawkę świetnej muzyki. Scena na plaży zapewniła nieustanne granie przez trzy doby. Ale imprezę stworzyła nie tylko muzyka, ale również inne rozmaite atrakcje: plenerowe Kino Perła, Olimpiada Plażowa, strefa mody, warsztaty z recyklingu i wiele innych. Przez te kilka dni Dębki tętniły życiem i energią, a gdy zabrakło komuś sił, zwyczajnie siadał na leżaku i odpoczywał.
[img_r]10[/img_r]
Wejherowo przez jeden dzień było stolicą Trójmiejskiej sceny rockowej. Coroczny festiwal zespołów rockowych organizowany na początku września i w tym roku cieszył się ogromną popularnością. Fani ostrej muzyki przyjeżdżają z Trójmiasta i okolic. W tym roku przyciągnął ich przede wszystkim koncert zespołu Illusion, który wrócił po długiej nieobecności na rynek muzyczny.
Podczas Open Air Rock Festival pokazały się także młode zespoły takie jak Foretime, Target, Eltimase oraz stali bywalcy - grupa Fosfor. W tym roku po raz pierwszy OARF odbył się na polanie przy amfiteatrze w Wejherowie.
Open Air Rock Festival jest imprezą organizowaną cyklicznie, dla młodych muzyków rockowych, tworzących własną muzykę. Uwaga organizatorów skupia się na odkrywaniu i promowaniu nowych propozycji muzycznych. Głównym celem wydarzenia jest prezentacja młodych i obiecujących zespołów rockowych, które nie są znane szerszej publiczności.
[img_r]11[/img_r]
Trzeciego października w wejherowskiej Busoli wystąpiła legendarna formacja Apteka. Koncert odbył się pod hasłem "Rockowa Bomba", a jako support zagrał trójmiejski zespół Kiev Office oraz lokalna grupa Bruno Światłocień. Publiczność była zachwycona.
[img_r]12[/img_r]
W „Fabryce Kultury” w Redzie 29 listopada z recitalem akustycznym wystąpili Szymon Wydra oraz Zbyszek Suski. Carpe Diem dało się poznać publiczności przede wszystkim od sentymentalnej i lirycznej strony. Zespół istnieje od 22 lat, ma więc bogaty repertuar, a takie występy dają możliwość zaprezentowania dawnej twórczości, co wiele osób wciąż zaskakuje. Był to fajny, kameralny, intymny występ, który w prosty sposób połączył artystów z publicznością. Takim recitalom właśnie ma służyć redzka scena kameralna.
W jesiennym kalendarzu koncertów Kwadratowa przygotowała coś dla fanów ciężkich brzmień. 14 grudnia na scenie wystąpił jeden z najlepszych polskich instrumentalistów, zwycięzca wielu konkursów i festiwali. Na swoim koncie ma 20 albumów współautorskich, ponad 30 albumów nagranych gościnnie i aż 1600 koncertów rozegranych na terenie Polski i całego świata.
Jelonek skutecznie rozgrzewał publiczność, za co otrzymał liczne owacje. Fragment koncertu można zobaczyć i usłyszeć w poniższym linku.