11 grudnia 2012 r. o godzinie 18.00 w Klubie MW Riwiera (ul. Zawiszy Czarnego 1) obejrzeć będzie można filmy nagrodzone Grand Off Awards.
Tegoroczna Kapituła Grand OFF, reprezentowała środowiska filmowe z 24 krajów świata. Zwieńczeniem tej procedury była uroczysta ceremonia rozdania nagród, która od 2006 roku odbywa się w Warszawie i każdorazowo gromadzi 400 wybitnych postaci świata kina. Tydzień później nagrodzone filmy prezentowane są w ponad 50 miastach Polski. Jednym z kin klubowych jest Klub Filmowy „Riwiera".
Grand OFF – Najlepsze Niezależne Filmy Świata to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce oraz jedna z najważniejszych tego typu idei na świecie. Celem Festiwalu jest nagrodzenie wybitnych, ambitnych i wyjątkowych niezależnych produkcji filmowych oraz nadanie im odpowiednią, wysoką rangę, powagę i prestiż. Realizację tego celu zapewnia skrupulatny proces nominacji zgłoszonych produkcji przez członków Kapituły Grand OFF, ponad 70-ciu reprezentantów środowisk filmowych z 24 krajów świata.
Początkowo filmy z Europy nominowane były w 9 kategoriach: fabuła, reżyseria, scenariusz, zdjęcia, montaż, aktor, aktorka, dokument oraz animacja. W roku 2008 powstała dodatkowa kategoria – najlepszy film pozaeuropejski. Ze względu na ogromne powodzenie jakim cieszyła się nowa kategoria, a także bardzo ciepłe przyjęcie przez członków kapituły Grand OFF oraz polską widownię, postanowiliśmy otworzyć podwoje honorowych nagród Grand OFF na filmy nadsyłane z całego świata. W ten sposób, Grand OFF, Europejskie Nagrody Filmów Niezależnych stały się Grand OFF, Światowymi Nagrodami Filmów Niezależnych, a później Grand OFF, Nalepszymi Niezależnymi Filmami Świata.
W 2009 roku Kapituła przyznała po raz pierwszy w historii nagrodę specjalną za Całokształt Twórczości wybitnemu polskiemu dokumentaliście Marcelowi Łozińskiemu, który przez całe życie wiernie realizował ideę kina ambitnego, wrażliwego na człowieka i traktującego go z niespotykanym już dzisiaj szacunkiem. W 2010 roku nagrodą specjalna wyróżniony został Krzysztof Zanussi, którego twórcza droga jest dla innych twórców jasną wytyczną kierunku, w jakim należy podążać. Laureatem takiej nagrody w roku 2011 został wybitny polski scenarzysta, Cezary Harasimowicz.
W tym roku tą nagrodą został wyróżniony Allan Starski – jeden z wybitniejszych twórców dzisiejszego kina pochodzenia polskiego, laureat licznych nagród, twórca nie bojący się wyzwań, w swojej karierze mający styczność z reżyserami najwyższej klasy.