10.09.2010 11:58 0

Otwarcie gdyńskiego specjalistycznego punktu dla dzieci z FAS

fot. Cezary Horewicz

Wczoraj (9 września), w Światowym Dniu FAS (Alkoholowy Zespół Płodowy), otwarto w Gdyni Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny dla dzieci cierpiących na tę chorobę i ich rodzin. Placówka mieści się przy ul. Wejherowskiej 65. W uroczystości wzięli udział wiceprezydent Gdyni Michał Guć oraz dr Krzysztof Liszcz, krajowy ekspert i popularyzator problematyki FAS w Polsce, a także merytoryczny opiekun nowo otwartego punktu.  

Głównym zadaniem Punktu Konsultacyjno-Diagnostycznego dla Rodzin i Dzieci z FAS będzie diagnoza i rehabilitacja osób dotkniętych tą chorobą oraz wsparcie i udzielanie fachowej pomocy ich rodzinom. W tym zakresie pomogą zatrudnieni w placówce pedagodzy, psycholog, psychiatra i neurolog.  

Podstawowe zadania placówki to: wykonywanie kompleksowych diagnoz w zakresie FAS, konsultacje i indywidualna praca z dzieckiem, w tym instruktaż rodziców w zakresie pracy w domu, pozyskiwanie wolontariuszy pomagających w ćwiczeniach rewalidacyjno- kompensacyjnych. Punkt będzie również pełnił funkcje informacyjne dla instytucji współpracujących oraz wszystkich mieszkańców Gdyni.  

Szacuje się, że w 2010 r. z pomocy punktu (od września do grudnia) skorzysta 20 – 25 dzieci z FAS.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24