12.04.2012 09:48 0

Pewna wygrana Gryfa

Gryf Orlex Wejherowo nie miał problemów z pokonaniem 3:0 Stolemu Gniewino w 1/8 Pucharu Polski na szczeblu regionalnym.

To żółto-czarni byli zdecydowanym faworytem w pojedynku z A-klasowym zespołem z Gniewina. Mecz w Choczewie od początku odbywał się pod dyktando III ligowców. W wyjściowej jedenastce trener Grzegorz Niciński zdecydował się na kilkanaście korekt w stosunku do ostatniego meczu ligowego. Od początku zagrali min. Jakub Kaczykowski, Sebastian Kowalski, Maciej Stefanowicz czy Michał Skwiercz. W pierwszej odsłonie mimo kilku sytuacji podbramkowych żółto-czarnym udało się wykorzystać tylko jedną. Piłka wrzucona z autu przez Kaczykowskiego trafiła do Łukasza Krzemińskiego a pomocnik Gryfa Orlex z siedmiu metrów pokonał bramkarza gospodarzy.

W drugiej odsłonie ambitnie walczący zawodnicy Stolemu zaczęli powoli opadać z sił. W końcówce wykorzystali to Gryfici. Najpierw Łukasz Pietroń wkręcił w ziemię obrońcę gospodarzy, dokładnie podał do Krzysztofa Wickiego a temu pozostało już tylko dopełnić formalności. Kropkę nad „i” postawił Michał Fidziukiewicz, który wykorzystał sytuację sam na sam z golkiperem Stolemu.

W ćwierćfinale Gryf Orlex zmierzy się Orkanem Rumia, który także 3:0 pokonał Murkam Przodkowo. Spotkanie zostanie rozegrane 3 maja.  

Gryf Orlex: Duda - Kaczykowski, Skwiercz, Kochanek, Kowalski - Szymański, Felisiak (65'Kotwica), Wicki, Krzemiński (46' Gicewicz), Stefanowicz (70'Pietroń) - Toporkiewicz (46'Fidziukiewicz)


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24