03.04.2012 08:35 0

Biało-czerwoni przegrali w Ergo Arenie

Wielkie sportowe emocje pod dachem Ergo Areny. Polscy szczypiorniści do ostatnich sekund walczyli o zwycięstwo. Lepsza okazała się jednak reprezentacja Niemiec, wygrywając 28:26.

Właśnie w trójmiejskiej hali padł rekord - 10 tys. kibiców śledziło mecz piłki ręcznej. Nikt nie szczędził gardeł. Po słabym początku podopieczni Bogdana Wenty dogonili rywali. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 15:15.

W drugiej części spotkania było jeszcze goręcej. Walka o każdą piłkę i doskonała postawa Marcina Wicharego w polskiej bramce, dawała szanse na korzystny wynik. W ostatnich dziesięciu minutach zabrakło jednak skuteczności. Na 20 sekund przed końcem meczu Polacy przegrywali 26:27. Za bramkarza wszedł Tomasz Rosiński. Niestety niedokładna akcja biało-czerwony skończyła się kontrą rywali i porażką 26:28.

Wczorajszy pojedynek na granicy Gdańska i Sopotu był ostatnim sprawdzianem polskiej kadry przed turniejem kwalifikacyjnym do IO w Londynie. Już w piątek o 17.00 szczypiorniści zagrają z Algierią, dzień później z Serbią, a w niedzielę z Hiszpanią. Awans wywalczą dwie najlepsze ekipy. Transmisja spotkań w nSport.

Polska - Niemcy 26:28 (15:15)

Polska: Sławomir Szmal, Marcin Wichary - Krzysztof Lijewski 5, Mariusz Jurasik 4, Bartosz Jurecki 3, Tomasz Rosiński 3, Michał Jurecki 2, Mariusz Jurkiewicz 2, Grzegorz Tkaczyk 2, Kamil Syprzak 2, Bartłomiej Jaszka 1, Patryk Kuchczyński 1, Karol Bielecki 1, Zbigniew Kwiatkowski, Adam Wiśniewski, Tomasz Tłuczyński

Niemcy: Carsten Lichtlein, Martin Ziemer - Uwe Gensheimer 7, Lars Kaufmann 4, Stefan Kneer 4, Markus Richwien 3, Patrick Wiencek 3, Steffen Weinhold 2, Christoph Theuerkauf 1, Martin Strobel 1, Holger Glandorf 1, Dominik Klein 1, Johannes Sellin 1, Oliver Roggisch