05.03.2012 10:00 0

Bezbramkowy remis z Olimpią

Olimpia Grudziądz nie wzięła rewanżu na Gryfie Orlex Wejherowo za porażkę w Pucharze Polski. W Luzinie obejrzeliśmy bezbramkowy remis.

• Na pewno na jakość gry wpływ miało to, że obie drużyn po raz pierwszy grały sparing na naturalnej nawierzchni – informuje Wiesław Renusz, dyrektor sportowy Gryfa Orlex Wejherowo. – Cieszy wynik, bo remis z I ligowcem to na pewno dobry rezultat.

Spotkanie lepiej rozpoczęli piłkarze Olimpii Grudziądz. Przez pierwszy kwadrans to oni dominowali na boisku. Stworzyli dwie, trzy groźne sytuacje. Bramki jednak nie zdołali strzelić i z czasem żółto-czarni uporządkowali grę i zaczęli atakować śmielej. Okazję po dośrodkowaniu Łukasza Krzemińskiego miał Michał Fidziukiewicz. Chwilę później dobrą akcję przeprowadził Gicewicz, ale jego strzał obronił bramkarz Olimpii. Przed przerwą jeszcze raz szarżował Fidziukiewicz, ale górą znów był Wróbel.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Wyrównane spotkanie obfitowało w dużo walki, ale składnych akcji i sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Jedyne w drugich 45 minutach mieli ponownie Gicewicz i Przemysław Kostuch po rzucie rożnym. Olimpia również miała swoje okazje, ale dobrze w bramce spisywał się Wiesław Ferra. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 0:0.

Gryf Wejherowo: 12. Wiesław Ferra - 16. Jarosław Felisiak, 5. Przemysław Kostuch, 3. Adrian Kochanek, 17. Bartłomiej Oleszczuk, 20. Łukasz Krzemiński (46, 6. Łukasz Pietroń), 13. Maciej Szymański, 15. Piotr Kołc (60, 8. Krzysztof Wicki), 7. Grzegorz Gicewicz (60, 11. Maciej Stefanowicz), 9. Michał Fidziukiewicz (70,21.Mateusz Toporkiewicz) 10. Tomasz Kotwica.

Olimpia Grudziądz: Michał Wróbel (60 Daniel Osiecki) - Jarosław Ratajczak (60 Dawid Abramowicz), Bartłomiej Kowalski (70 Hubert Kościukiewicz), Hubert Kościukiewicz (46 Maciej Dąbrowski), Jakub Cieciura, Grzegorz Domżalski (60 Michał Stachurski), Mariusz Kryszak (46 Jarosław Białek), Dariusz Kłus, Adrian Frańczak, Janusz Dziedzic (60 Piotr Ruszkul), Adam Cieśliński (60 Przemysław Sulej).