24.10.2024 08:19 0 Materiał Partnera Materiał partnera

Gdzie oglądać Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet? Transmisje i terminarz

Materiał Partnera

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet pod koniec 2024 roku rozpocznie zmagania w Mistrzostwach Europy. Ostatni sukces na tym turnieju Polki odniosły w 1998 roku, a było to 5 miejsce. Jak tym razem poradzą sobie na turnieju zorganizowanym przez trzy państwa - Austrię, Węgry i Szwajcarię? Potyczki polskich szczypiornistek będzie można oglądać m.in. na platformie Viaplay w usłudze Play.

Spis treści:

  1. Mistrzostwa Europy 2024 w piłce ręcznej kobiet – co należy wiedzieć?

  2. Reprezentacja Polski na turnieju ME w piłce ręcznej 2024 kobiet

  3. Uczestnicy ME 2024 w piłce ręcznej kobiet

  4. Faza finałowa ME 2024 w piłce ręcznej kobiet

  5. Kto faworytem mistrzostwa Europy 2024 w piłce ręcznej kobiet?

  6. Gdzie oglądać Mistrzostwa Europy 2024 w piłce ręcznej kobiet?

  7. Viaplay w Telewizji Play

Mistrzostwa Europy 2024 w piłce ręcznej kobiet – co należy wiedzieć?

Mistrzostwa Europy 2024 w piłce ręcznej kobiet odbędą się w dniach od 28 listopada do 15 grudnia. Turniej zostanie rozegrany w trzech państwach (Austria, Węgry, Szwajcaria), łącznie na czterech halach:

  • Bazylea w Szwajcarii – St. Jakobshalle o pojemności 12 400 miejsc.

  • Debreczyn na Węgrzech – Főnix Aréna o pojemności 6500 miejsc.

  • Innsbruck w Austrii – Olympiahalle o pojemności 8000 miejsc.

  • Wiedeń w Austrii – Wiener Stadthalle o pojemności 10 000 miejsc.

Najważniejsze mecze (półfinały, mecz o 3. miejsce i finał) odbędą się w hali Wiener Stadthalle w Wiedniu.

Reprezentacja Polski na turnieju ME w piłce ręcznej 2024 kobiet

Na turnieju zagrają 24 reprezentacje. Nie zabraknie także reprezentacji Polski. Polki trafiły do grupy C i mecze fazy wstępnej rozegrają w Bazylei. Obok Polek do grupy C los przydzielił aktualne wicemistrzynie olimpijskie Francuzki, a także Hiszpanki i Portugalki.

Terminarz grupy C mistrzostw Europy 2024 w piłce ręcznej kobiet:

  • 28 listopada: Hiszpania – Portugalia (18:00) i Francja – Polska (20:30).

  • 28 listopada: Polska – Portugalia (15:30) i Francja – Hiszpania (18:00).

  • 2 grudnia: Polska – Hiszpania (18:00) i Portugalia – Francja (20:30).

Uczestnicy ME 2024 w piłce ręcznej kobiet

24 drużyny narodowe zostały podzielone na 6 grup liczących po 4 reprezentacje:

  • Grupa A (Debreczyn): Szwecja, Węgry, Macedonia Północna, Turcja.

  • Grupa B (Debreczyn): Czarnogóra, Rumunia, Serbia, Czechy.

  • Grupa C (Bazylea): Francja, Hiszpania, Polska, Portugalia.

  • Grupa D (Bazylea): Dania, Szwajcaria, Chorwacja, Wyspy Owcze.

  • Grupa E (Innsbruck): Norwegia, Austria, Słowenia, Słowacja.

  • Grupa F (Innsbruck): Holandia, Niemcy, Islandia, Ukraina.

Połowa reprezentacji zakończy zmagania w ME 2024 na fazie wstępnej (drużyny z miejsc 3. i 4. w grupach). Natomiast do fazy zasadniczej awansują reprezentacje z miejsc 1. i 2.:

  • Grupa I (Debreczyn): reprezentacje z miejsc 1. i 2. z grup A, B i C.

  • Grupa II (Wiedeń): reprezentacje z miejsc 1. i 2. z grup D, E i F.

W fazie zasadniczej zostaną rozegrane 4 kolejki. To dlatego, że zalicza się wynik pomiędzy zespołami rywalizującymi w fazie wstępnej (np. zaliczony wynik pomiędzy Francją i Polską, jeżeli obie drużyny awansują do fazy zasadniczej).

Faza finałowa ME 2024 w piłce ręcznej kobiet

Faza finałowa zostanie rozegrana w dniach od 13 do 15 grudnia w hali w Wiedniu:

  • Mecz o 5. miejsce – 13 grudnia (reprezentacje z 3. miejsc w grupach I i II).

  • Półfinały – 13 grudnia.

  • Mecz o 3. miejsce i finał – 15 grudnia.

W półfinałach reprezentacja z 1. miejsca w grupie I zagra z drużyną z 2. miejsca w grupie II i odwrotnie – z 2. miejsca w grupie I z reprezentacją z 1. miejsca w grupie II. W meczu o 3. miejsce spotkają się reprezentacje pokonane w półfinałach, a w wielkim finale – zwyciężczynie meczów 1/2 finału.

Kto faworytem mistrzostwa Europy 2024 w piłce ręcznej kobiet?

Materiał Partnera

Bez wątpienia głównym faworytem do zdobycia tytułu najlepszej reprezentacji w szczypiorniaku kobiet na Starym Kontynencie jest Norwegia. Norweżki to złote medalistki Igrzysk Olimpijskich w Paryżu oraz srebrne medalistki zeszłorocznego mundialu. O sile norweskiej piłki ręcznej kobiet najlepiej świadczy fakt, że na 10 ostatnich turniejów Mistrzostw Europy, Norwegia wygrywała aż 8-krotnie, także przed dwoma i czterema laty.

O złoto na pewno powalczyć mogą także grupowe rywalki Polek – Francuzki. Przed dwoma laty w finale ME 2022 piłkarki ręczne Francji musiały uznać wyższość Norweżek. Podobnie zakończył się tegoroczny finał olimpijski. Natomiast w finale MŚ 2023 górą były Francuzki.

Groźne mogą być także Dunki, Szwedki czy Holenderki. Jednak jest to aktualnie poziom niżej od szczypiornistek Norwegii i Francji.

Do występu Polek nie należy podchodzić z hurraoptymizmem. Wydaje się, że sukcesem będzie wyjście z grupy. Skoro Francja jest raczej poza zasięgiem, Polki muszą szukać punktów w starciach z Portugalkami i Hiszpankami. Awans do fazy zasadniczej oznaczałby, że Polska zakończyłaby turniej w najlepszej dwunastce i byłby to dobry wynik. W ostatniej dekadzie Polki nie zakończyły bowiem turnieju ME w pierwszej dziesiątce, ale zajmowały miejsca 11. (2014), 13. (2022), 14. (2018 i 2020) oraz 15. (2016).

Gdzie oglądać Mistrzostwa Europy 2024 w piłce ręcznej kobiet?

Materiał Partnera

Transmisję z Mistrzostw Europy 2024 w piłce ręcznej kobiet przeprowadzi Viaplay (wymagany pakiet Medium lub Total). Platforma streamingowa pokaże wszystkich 65 meczów – 36 w fazie wstępnej, 24 w fazie zasadniczej i 5 w fazie finałowej. Jeżeli nawet reprezentacja Polski nie zrobi niespodzianki, turniej na pewno będzie obfitować w mecze trzymające w napięciu do ostatnich sekund. Na ME 2024 zagrają bowiem najlepsze szczypiornistki na świecie. Interesująca powinna być zwłaszcza faza zasadnicza, a przede wszystkim finałowa.

Kibice na Viaplay mogą oglądać mecze na żywo, ale także odtworzyć spotkania przez 48 godzin od zakończenia pojedynku. Mecze oglądać można na zróżnicowanych platformach:

  • Urządzenia streamingowe (Chromecast, Apple TV, Android TV, Google TV).

  • TV (LG, Samsung, Panasonic, Sony, Philips, TCL, Hisense).

  • Komputery (PC, Mac).

  • Telefony i tablety (iPhone, iPad, telefony i tablety z Androidem).

  • Konsole do gier (PlayStation, Xbox).

Naturalnie Viaplay to nie tylko piłka ręczna, ale długa lista dyscyplin sportowych (m.in. piłka nożna, hokej na lodzie, Formuła 1, darts). Klient ma też dostęp do filmów i seriali. Natomiast dostawca nie wymaga długiego, wielomiesięcznego pakietu. Dla obejrzenia wyłącznie Mistrzostw Europy 2024 w piłce ręcznej kobiet wystarczy miesięczna subskrypcja.

Viaplay w Telewizji Play

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2024 roku oglądać też mogą abonenci Telewizji Play. W aż 3 z 4 pakietów występuje pakiet Medium Viaplay:

  • Telewizja Play MAX – do 207 kanałów + pakiety specjalne (Viaplay Medium, Filmbox, Cinemax) – w cenie 0 złotych przez 6 miesięcy, a następnie 45 złotych miesięcznie.

  • Telewizja Play MAX Premium – do 214 kanałów + pakiety specjalne (Viaplay Medium, Filmbox, Cinemax, Eleven Sports, SkyShowtime) – w cenie 0 złotych przez 6 miesięcy, a następnie 65 złotych miesięcznie.

  • Telewizja Play MAX Premium + Sport – do 227 kanałów + pakiety specjalne (Viaplay Medium, Filmbox, Cinemax, Eleven Sports, SkyShowtime, Canal+, Polsat Sport Premium) – w cenie 0 złotych przez 6 miesięcy, a następnie 105 złotych miesięcznie.

Telewizja w ramach abonamentu Play jest dostępna dla osób posiadających m.in. telefon w abonamencie, na kartę lub MIX, internet bezprzewodowy, światłowód, na kartę czy NET BOX.

Możliwości są bez wątpienia spore, a za sprawą sieci Play Viaplay dociera z ofertą do coraz szerszej liczby odbiorców. Z pewnością liczna grupa kibiców poprzez Viaplay z zainteresowaniem będzie śledzić też Mistrzostwa Europy 2024 w piłce ręcznej kobiet. Pozostaje liczyć na to, że polskie szczypiornistki pokażą się z naprawdę dobrej strony.


Czytaj również: