17.01.2012 19:00 0

Być wolontariuszem na Euro 2012

Ostatni dni naboru wolontariuszy Euro 2012. Tylko do końca tygodnia swoją kandydaturę można zgłaszać na stronie wolontariatmiejski2012.

Obsługa tak wielkiej impreza wymaga pomocy ze strony wolontariuszy. Ich zadaniem będzie pomoc kibicom, turystom i mieszkańcom podczas trwania turnieju. Najbardziej potrzebni będą na lotnisku i głównych punktach miasta, a poza tym w szpitalach oraz na posterunkach policji. Wolontariusze pracować będą także w rejonie PGE Areny, no i oczywiście w Strefach Kibica, usytuowanych na terenie całego miasta.

Wolontariuszem może zostać każdy pełnoletni obywatel, który komunikatywnie posługuje się językiem angielskim. Konieczne jest zatem sprawdzenie znajomości językowej kandydata. Test z języka angielskiego zamieszczony będzie na stronie i jest to najważniejsze kryterium podczas selekcjonowania zgłoszeń. Najlepsi zostaną zaproszenie na rozmowy kwalifikacyjne.

  • Wolontariuszy wyłonimy na podstawie wypełnionych on-line ankiet, wyniku testów językowych, ale przede wszystkim na podstawie rozmów, które z chętnymi będziemy przeprowadzać od połowy lutego do połowy kwietnia przyszłego roku – wyjaśnia Magdalena Skiba, koordynator wolontariatu Miasta Gdańska.

Rejon pracy (trzy punkty) każdy wolontariusz wybiera już podczas wypełniania wniosku. Do sprawnej organizacji mistrzostw na terenie gdańska potrzeba 600 osób. Tuż przed Euro 2012 każda z nich przejdzie specjalistyczne szkolenie. Wolontariusze dowiedzą się, jak udzielać pierwszej pomocy oraz opanują mapę miasta z uwzględnieniem zabytków i punktów komunikacyjnych.

  • Przeżyj przygodę! Zdobądź doświadczenie! Bądź gospodarzem! – zachęca Magdalena Skiba.

Wolontariusz będzie miał zagwarantowane wyżywienie, ubezpieczenie i bilety ZTM. Osoby spoza regionu, również darmowe zakwaterowanie. Każdy wolontariusz Euro 2012, bez względu na miejsce pracy, będzie miał ten sam strój. Ma to ułatwić ich wyszukanie w tłumie. W ciągu dnia pracować mona będzie maksymalnie sześć godzin. Wolontariat przystosowany jest także dla osób niepełnosprawnych. Na koniec uczestnicy otrzymają specjalny certyfikat Wolontariat Miast Gospodarzy UEFA Euro 2012. Projekt wolontariatu Miasta Gdańska pochłonie 900 tys. zł.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24