15.05.2024 09:54 0 Materiał Partnera Materiał partnera

Jak wykorzystać technologię do ułatwienia podróżowania?

Materiał Partnera

Podróże są okazją do poznawania nowych miejsc. Ich planowanie i zwiedzanie warto sobie ułatwić, wykorzystując technologię. Po jakie narzędzia warto sięgnąć, by przyspieszyć załatwianie formalności, a także szybko znaleźć rozwiązanie problemu w czasie podróży?

Błyskawiczne rezerwowanie lotów i noclegów

Materiał Partnera

Technologia może bez wątpienia ułatwiać planowanie podróży. Nie trzeba udawać się na lotnisko, by osobiście rezerwować lot. Można zamówić bilety lotnicze online bez wychodzenia z domu. Intuicyjna wyszukiwarka pomoże znaleźć najlepsze oferty w danym miesiącu czy w danym tygodniu, kiedy chce się wyruszyć w podróż. Dostępne są bilety w dwie strony, a także w jedną stronę. Oferty najtańszych przewoźników pozwalają na dotarcie w najdalsze zakątki świata w najkorzystniejszej cenie. Można liczyć na niskie ceny, zamawiając bilety z wyprzedzeniem albo korzystając z ofert last minute, kiedy pasażerowie rezygnują z jakichś powodów z podróży. W ramach platformy do zamawiania biletów dostępna jest także możliwość rezerwacji noclegów w wybranych hotelach. Dzięki temu można znaleźć nie tylko lot w niskiej cenie, ale i odpowiadającą w 100% ofertę hotelową, dopasowaną pod względem udogodnień czy też oferowanych usług dodatkowych, ale i lokalizacji blisko lotniska czy centrum miasta.

Znajdowanie najlepszych tras i atrakcji, które są najwyżej oceniane

Będąc w nowym miejscu, trudno zorientować się w terenie i znaleźć odpowiednią trasę prowadzącą do atrakcji, którą chce się zobaczyć. Tutaj niezwykle pomocna okazuje się nowa technologia. Można włączyć nawigację w wybranej aplikacji i zgodnie z jej wskazówkami trafić do miejsca docelowego. Świetnie sprawdza się tutaj Google Maps, ale i aplikacja Road to Rio. W przypadku tej drugiej można znaleźć trasy piesze, samochodowe, ale i znajdujące się w pobliżu postoje taksówek czy uberów. Jednym kliknięciem można zamówić dowóz w wybrane miejsce. Można też znaleźć dokładne lokalizacje przystanków tramwajowych, autobusowych czy stacje metra oraz poznać koszty podróży. Poza aplikacjami wyposażonymi w dokładną nawigację warto korzystać także z tych, gdzie można rezerwować bilety na różne atrakcje. Nie trzeba już stać w długich kolejkach po bilety do najchętniej odwiedzanych miejsc. W wielu z nich wejścia są limitowane i dostępne do danej godziny. W związku z tym nawet wybierając się wcześnie rano, można nie zdołać dostać się, np. do wnętrza muzeum. Zamówienie biletów wcześniej online eliminuje ten problem i pozwala zrealizować swoje plany i zwiedzić określone miejsca. Można skorzystać choćby z GetYourGide.

Wyszukiwanie restauracji polecanych przez odwiedzających

Materiał Partnera

Nieodłącznym elementem podróżowania jest kosztowanie narodowych czy regionalnych potraw i przysmaków. Zamiast szukać samodzielnie odpowiedniego miejsca w dużym mieście, można skorzystać z aplikacji, by znaleźć najlepiej oceniane restauracje serwujące określoną kuchnię regionalną czy też np. dania wegetariańskie. Wiele osób zostawia swoje oceny dań, a nawet wstawia zdjęcia nie tylko dań, ale i menu, zatem od razu można zorientować się, co znajduje się w karcie, a także jakie są aktualne ceny w danym lokalu. W aplikacjach można znaleźć też informacje, w jakich godzinach panuje największy ruch oraz znaleźć dane kontaktowe, co pozwala np. zarezerwować stolik z wyprzedzeniem przypadku najbardziej popularnych lokali.


Czytaj również: