23.04.2024 07:49 0 Materiał Partnera Materiał partnera

Jakie rodzaje rowerów są popularne w 2024 roku?

Materiał Partnera

Korzystanie z rowerów relaksuje, a także pomaga w zadbaniu o własne zdrowie. Codzienna jazda wpływa również na zwiększanie komfortu psychicznego. To powody, które sprawiają, że coraz więcej osób chętnie korzysta z tego typu jednośladów. Warto zatem wiedzieć, jakie rodzaje rowerów są popularne w 2024 r. i wybrać odpowiedni dla siebie!

Co daje jazda na rowerze?

Istnieje wiele styli jazdy na rowerze. Jedni użytkownicy uwielbiają dalekie i długie podróże za miasto. Inni wolą adrenalinę związaną z pokonywaniem przeszkód, zjazdami i podjazdami. Kolejni wykorzystują rowery do jazdy po mieście i w ten sposób przemieszczają się do pracy, na uczelnię, zakupy, czy też na spotkania ze znajomymi. Codzienne korzystanie z tego typu jednośladów jest korzystne zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego.

Jazda na rowerze wymusza wkładanie w to siły. To z kolei przekłada się na poprawę kondycji fizycznej. Dzięki temu również serce pracuje lepiej. Jeżdżąc na rowerze, można odpocząć psychicznie. Koncentracja na podróży sprawia, że można złapać dystans do codziennych problemów i stresujących sytuacji.

Jakie rodzaje rowerów są popularne?

Korzyści z jazdy na rowerze są już znane. Czas więc przekonać się, jakie rodzaje tych jednośladów są najpopularniejsze w 2024 r. Okazuje się, że 4 z nich są najchętniej wybierane przez rowerzystów.

Rowery gravelowe

Stawkę otwierają rowery gravel. Z roku na rok ich popularność rośnie z uwagi na wszechstronne przeznaczenie. Rowery gravelowe sprawdzą się bowiem na rozmaitych nawierzchniach. Jazda nimi będzie komfortowa zarówno na szutrowych drogach, jak i utwardzonych. Rowery gravelowe wyposażone są w ramę, która pozwala na wygodne zajęcie pozycji za kierownicą. Bardzo często w sklepie rowerowym, jednoślady te są mylone z modelami trekkingowymi. Jednak warto pamiętać, że rowery gravelowe posiadają szersze opony o agresywniejszym bieżniku, niż typowe jednoślady turystyczne.

Rowery trekkingowe

Dalekie i długie podróże to domena rowerów trekkingowych. Zastosowana w nich rama umożliwia zajęcie wyprostowanej pozycji za kierownicą. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko pojawienia ewentualnego bólu pleców, ale też zwiększa komfort jazdy. Rowery trekkingowe posiadają zamontowane opony o średniej szerokości. Ich standardowym wyposażeniem są błotniki, tylny bagażnik, a także oświetlenie.

Rowery miejskie

Propozycją doskonałą do jazdy po zurbanizowanym terenie są rowery miejskie. Charakterystyczna jest ich rama, gdzie górna rura jest nisko poprowadzona. Tym samym umożliwia ona łatwe wsiadanie i zsiadanie. Przyglądając się takim jednośladom w sklepie rowerowym, takim jak PBGikes, można zauważyć, że kierownica skierowana jest do rowerzysty. To również zabieg umożliwiający zajęcie takiej pozycji, która pozwala na baczne obserwowanie otoczenia. Rowery miejskie wyposażone są w osłony łańcucha, błotniki, bagażnik tylny, a często też przedni.

Rowery górskie

Popularnością cieszą się również rowery górskie. To propozycja dla wszystkich osób, które chcą pojeździć po leśnych drogach, pokonując tym samym zjazdy i podjazdy. Ramy w rowerach górskich to sprawdzone konstrukcje, odporne na uszkodzenia. W takich jednośladach ważne jest tłumienie drgań, dlatego też montuje się w nich przedni amortyzator. Ponadto rowery górskie wyposażone są w szerokie opony o agresywnym bieżniku. Zwiększa to ich właściwości terenowe.

Podsumowanie

Wśród najpopularniejszych rowerów w 2024 r. znajdują się modele gravelowe, trekkingowe, miejskie oraz górskie. Wybierając którykolwiek z nich, należy pamiętać o dopasowaniu rozmiaru ramy do własnych preferencji fizycznych. Dzięki temu jazda na rowerze będzie komfortowa i bezpieczna.


Czytaj również: