20.11.2023 11:57 0 ab / PZŻ

Maciej Rutkowski z brązowym medalem mistrzostw świata w windsurfingu!

Carter/PWA

Pochodzący ze Słupska windsurfer Maciej Rutkowski po raz kolejny został medalistą mistrzostw świata w windsurfingu! Zawodnik AZS-u Poznań w finałowych regatach w Japonii zajął czwarte i ostatecznie, w ramach cyklu PWA World Tour Windsurfing w slalomie, uplasował się na trzecim miejscu.

Co prawda Maciejowi Rutkowskiemu nie udało się obronić wywalczonego rok temu tytułu mistrza świata, ale absolutnie nie można jednak mówić o porażce. Kolejny rok na podium prestiżowego, zawodowego cyklu regat, jest bezprecedensowym wydarzeniem w historii polskiego żeglarstwa.

Losy tegorocznych medali mistrzostw świata ważyły się do ostatniego wyścigu. Jak mówi urodzony w Słupsku windsurfer, pływał równo, ale do wygrania tytułu zabrakło po jednym dobrym wyścigu w regatach na Fuerteventurze, Sylcie i w Japonii.

Za każdym razem, gdy wyścig eliminacyjny poszedł mi dobrze, później wydarzało się coś złego. A to drobny błąd i falstart, albo coś niezależnego ode mnie – jak tutaj w Japonii. Minutę przed startem uderzyłem w jakąś betonową konstrukcję pod wodą i cały się pociąłem. To oczywiście nie zmienia faktu, że ten tytuł był w moim zasięgu i miałem ku temu wszystkie narzędzia. Nie jest to wymarzony wynik, ale jest to na pewno najlepsza nagroda pocieszenia, którą mogę przywieźć z Japonii – podkreślił Maciej Rutkowski.

Mistrzem świata w slalomie tegorocznego cyklu został Włoch Matteo Iachino. Srebro wywalczył Holender Amado Vrieswijk, który w klasyfikacji generalnej zdobył co prawda tyle samo punktów co reprezentant Polski, ale miał więcej wygranych zawodów w sezonie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...