19.12.2022 08:47 0 Materiał Partnera Materiał partnera

Rozmowa kwalifikacyjna po zwolnieniu z pracy - jak się przygotować

Materiał Partnera

Czas potrzebny na znalezienie pracy jest różny dla każdego, ale dobrą wiadomością jest to, że według danych, czas ten wydaje się być korzystny dla osób poszukujących pracy. Poniższe kroki pomogą Ci przygotować się do poszukiwania pracy.

Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej

Rozpoczynając poszukiwanie pracy, stwórz arkusz notatek na temat swojej kariery. Zawrzyj w nim przykłady projektów, które udało Ci się zrealizować, swoje mocne strony i krótki opis swojej osoby, który będziesz mógł szybko przejrzeć przed rozmową kwalifikacyjną, aby mieć pewność, że najważniejsze informacje o Twojej karierze zostaną zapamiętane.

Wyznacz miejsce z dobrym oświetleniem i profesjonalnym tłem do rozmów wideo i przećwicz próbne rozmowy kwalifikacyjne z zaufanymi przyjaciółmi lub rodziną, abyś czuł się pewnie i swobodnie odpowiadając na pytania w locie. Więcej przeczytasz na mamtoo.pl

Najczęściej zadawane pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Oto kilka najczęstszych pytań, które mi zadawano:

Opowiedz mi o sobie. Prawdopodobnie najbardziej niejasne i trudne do udzielenia odpowiedzi, jeśli nie przygotujesz się wcześniej. Pomoże myślenie o tym jako o pytaniu: "Powiedz mi, jak znalazłeś się w [swojej branży]?", ponieważ pozwala to skoncentrować odpowiedź na najbardziej istotnych informacjach.

Co Cię ekscytuje w tej roli/firmie? (Zadawane również jako "Dlaczego chcesz tu pracować? lub "Jaka jest Twoja idealna następna rola?"): Dopasuj tę odpowiedź tak, by dotyczyła tego, co Cię osobiście przyciąga do firmy. Czy jesteś podekscytowany jej misją? Czy korzystasz z jej produktów od dziesięciu lat?

Dlaczego odchodzisz z poprzedniej roli? Jeśli szukasz pracy z powodu zwolnienia, bądź szczery. Rozważ również możliwość zaproponowania swojego poprzedniego przełożonego (za jego zgodą) jako referencji, która potwierdzi Twoje kwalifikacje.

Z jakiej kampanii lub projektu jesteś naprawdę dumny? (Czasami brzmi to tak: "Opowiedz mi o projekcie, którym zarządzałeś od początku do końca i o jego efekcie końcowym". Albo inaczej: "Opowiedz mi o wyzwaniu, przed którym stanąłeś i jak je pokonałeś": Miej kilka projektów, na które możesz się powołać, i wybierz ten, który najlepiej odzwierciedla rodzaj pracy, jaką mógłbyś wykonywać w nowej firmie.

Co chciałbyś, żeby firma [wstawić firmę] zrobiła inaczej? Odrób pracę domową i zbadaj firmę, aby móc przeprowadzić rzeczową dyskusję na temat tego, w jaki sposób mógłbyś pomóc jej w osiągnięciu lepszej strategii, efektywności, sukcesu itp.

Co odróżnia Cię od innych kandydatów? Każdy ma jakąś supermoc. Poznaj swoją i bądź gotowy podzielić się nią z innymi.

Jakie są Twoje mocne strony? (Również: "Jaka jest Twoja największa zawodowa słabość?"): Te pytania mogą być trudne i wymagają wcześniejszego strategicznego myślenia. Przeczytaj opis stanowiska i znajdź swoje mocne strony, które najlepiej pasowałyby do tej roli. Partnerem serwisu mamtoo.pl dzięki, któremu powstał artykuł jest sklep gsm suplegsm.com


Czytaj również: