30.11.2022 08:47 0 Materiał Partnera Materiał partnera

Jak wybrać portfel dla mężczyzny?

Materiał Partnera

Portfel to niezbędny element garderoby każdego mężczyzny. Nosi go zarówno człowiek biznesu, jak i mężczyzna pracujący na budowie. Niezwykle ważne w portfelach jest to, aby był starannie wykonany, miał dobrą jakość, a dodatkowo dobrze się prezentował. Funkcjonalność portfela to też coś, na co panowie zwracają dużą uwagę. Jak więc wybrać idealny portfel dla mężczyzny?

Jaki rozmiar portfela?

Portfele męskie można tradycyjnie podzielić na małe i duże. Te mniejsze są komfortowe podczas noszenia w kieszeni podczas, gdy te większe mogą pomieścić znacznie więcej zawartości. Wybór zależy – jak w większości przypadków – od samego zainteresowanego. Jeśli jest on osobą, która lubi nosić portfel w kieszeni, jest mobilna i wszędzie jej pełno, to powinien zastanowić się nad mniejszą opcją portfela. Natomiast jeśli większość dnia spędza on w pracy i na spotkaniach służbowych, portfel ma wypełniony wizytówkami, kartami kredytowymi i lojalnościowymi – przyda mu się portfel o większym rozmiarze. To właśnie nasze przyzwyczajenia i typowa zawartość portfela często dyktuje wybór wielkości i układu nowego portfela. Dlatego w tym przypadku należy kierować się głównie własnymi preferencjami.

Materiał Partnera

Rodzaj zamknięcia Wyróżniamy portfele składane i zapinane. Wśród mężczyzn to portfele składane cieszą się zdecydowanie większą popularnością. Dzieje się tak dlatego, że taki rodzaj zamknięcia jest bardzo wygodny podczas użytkowania. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to mężczyźni zazwyczaj noszą portfel w ciasnej kieszeni, dlatego dodatkowe zabezpieczenie w formie zamka lub zatrzasku nie jest potrzebne. Portfele składane pozwalają na noszenie w nich większej ilości gotówki, czy dokumentów. Zazwyczaj są też lepiej wyprofilowane, dzięki czemu podczas płacenia jego otwarcie zajmuje dosłownie sekundę. Portfele na zapięcie będą dobrym rozwiązaniem dla panów, którzy pewniej się czują z dodatkowym zabezpieczeniem i pewniej czują się, mając całkowicie zapięty portfel bądź też często noszą portfel w męskiej torbie.

Kolorystyka

Myśląc o portfelu męskim zadajemy sobie pytanie, czy jego kolor ma jakieś znaczenie. Ponownie, wybór koloru to kwestia bardzo indywidualna. Powinien być jak najbardziej zbliżony do gustu i preferowań danej osoby. Jednak najbardziej klasyczne portfele, z reguły występują w stonowanej i spokojnej kolorystyce. Niezawodna czerń zawsze się obroni, modne są też odcienie brązu i granatu. Na rynku można znaleźć portfele w każdym, dowolnym kolorze, co oznacza, że każdy znajdzie coś dla siebie.


Czytaj również: