09.09.2011 12:17 0

Gruchała ozłocona po raz kolejny

Sylwia Gruchała po raz ósmy wywalczyła tytuł mistrzyni Polski. W finale zdecydowanie pokonała Martynę Synoradzką 15-6.

We Wrocławiu floreciści Sietom AZS AWFiS Gdańsk zaprezentowali się bardzo dobrze. Trzecie miejsce zajęły Karolina Chlewińska i Małgorzata Wojtkowiak. Srebro zdobył Maciej Włosek, przegrywając w finale z Marcinem Zawadą 15-8. Dziś odbędą się zawody drużynowe.

Sylwia Gruchała po raz kolejny nie dała szans rywalkom. W drodze po ósmy tytuł musiała jednak wyeliminować swoje klubowe koleżanki: Magdalenę Knop oraz Karolinę Chlewińską. Mimo wszystko gdańszczanki wypadły doskonale. W pierwszej dziesiątce było aż osiem reprezentantek Pomorza.

Podczas turnieju formą błysnął także Maciej Włosek. Junior Sietom AZS AWFiS pokonał najpierw Radosława Glonka 15:13 i Leszka Rajskiego 15:14. W finale zabrakło już sił. Gdańszczanin ulegał Marcinowi Zawadzie z AZS AWF Warszawa.