07.09.2011 08:26 0

Wielkie emocje i (tylko) remis z Niemcami

O włos od historycznego zwycięstwa na PGE Arenie. Polska zremisowała z Niemcami 2:2 w ostatnich sekundach!

Było dobrze. Polska reprezentacja stawiła czoło trzeciej drużynie świata, grając jak równy z równym. Jednak remis po bramce w 94. minucie odczuwamy jak porażkę.

• Ten remis uważam jako przegraną. W ostatniej sekundzie stracić bramkę, to boli – powiedział zaraz po meczu polski selekcjoner, Franciszek Smuda.

Kibice są podzieleni. Jedni nie kryją rozgoryczenia utratą parzcież pewnego zwycięstwa. Inni cieszą się z postawy piłkarzy i szans na stworzenie dobrej drużyny na Euro. Wszyscy natomiast byli zachwycenie postawą Wojciecha Szczęsnego, który w polskiej bramce wyczyniał cuda. Gdyby nie on, wynik z pewnością byłby dużo gorszy.

• Byliśmy kilka sekund od tworzenia historii. Pozostaje niedosyt, ale mimo wszystko możemy być dumni - skomentował bramkarz reprezentacji Polski, Wojciech Szczęsny.

Polacy strzelili do niemieckiej bramki po 31 latach przerwy. Ostatni raz uczynił to Zbigniew Boniek. Na pierwsze zwycięstwo trzeba będzie jeszcze poczekać. Teraz przed biało-czerwonymi mecz z Koreą Południową. Wyjazdowe spotkanie odbędzie się 7 października.

Polska - Niemcy 2:2 (0:0)

Bramki: Robert Lewandowski (54), Jakub Błaszczykowski (90+1-karny); Toni Kroos (68-karny), Cacau (90+4).

Żółte kartki: Arkadiusz Głowacki (druga w 81 - czerwona); Toni Kroos, Tim Wiese.

Widzów: ok. 40 tys.

Polska: Wojciech Szczęsny - Marcin Wasilewski, Damien Perquis (72-Kamil Glik), Arkadiusz Głowacki, Jakub Wawrzyniak - Jakub Błaszczykowski (90+3-Szymon Pawłowski), Dariusz Dudka, Rafał Murawski, Adrian Mierzejewski (84-Maciej Rybus), Sławomir Peszko (64-Sławomir Peszko) - Robert Lewandowski (80-Paweł Brożek).

Niemcy: Tim Wiese - Christian Traesch, Per Mertesacker, Jerome Boateng, Philipp Lahm (46-Marcel Schmelzer) - Simon Rolfes (77-Lars Bender) - Andre Schuerrle, Mario Goetze, Toni Kroos, Lukas Podolski (60-Thomas Mueller) - Miroslav Klose (46-Cacau).