26.01.2021 15:00 0 NW/KPP w Wejherowie

Policjanci uratowali życie mężczyzny

Fot. archiwum

Szybka interwencja policjantów sprawiła, że nie doszło do najgorszego. Mundurowi uratowali mężczyznę, który usiłował odebrać sobie życie. 54-latek trafił pod opiekę lekarzy.

Do mrożących krew w żyłach scen doszło w miniony poniedziałek (25 stycznia) w jednym z lokali na terenie powiatu wejherowskiego. Na policję około godziny 23:00 zadzwoniła kobieta z informacją, że jej mąż zamknął się na strychu i chce targnąć się na swoje życie. Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze, którzy wezwali także straż pożarną w celu wyważenia drzwi.

Po siłowym wejściu na strych, za kominem zobaczyli wiszącego mężczyznę. Policjanci natychmiast ruszyli w jego kierunku. Po ułożeniu poszkodowanego na podłodze, udrożnili drogi oddechowe, mężczyzna po chwili zaczął oddychać – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie asp. sztab. Anetta Potrykus.

Szybkie i zdecydowane działania służb pozwoliły zapobiec najgorszemu.

Policjant rozpoczynający służbę nigdy nie wie, z jakimi interwencjami przyjdzie mu się w tym dniu zmierzyć. Najbardziej jednak budujące momenty to takie, w których po zakończonym dniu pracy można powiedzieć, że udało się pomóc człowiekowi będącemu w potrzebie – mówi asp. sztab. Anetta Potrykus.

Policja przypomina, że gdy widzimy kogoś kto jest przygnębiony warto zapytać czy nie potrzebuje pomocy. Kiedy dzieje się coś złego i mamy przeczucie, że życie i zdrowie danej osoby jest zagrożone – należy zadzwonić pod numer alarmowy 112 i postarać się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się potrzebująca osoba.

Warto korzystać także z telefonów pomocowych, takich jak:

– bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00;

– 116 111- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę; – 800 121212 Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24