19.06.2020 13:50 4 mike/KPP Wejherowo

Wejherowscy policjanci podsumowali czwartkową akcję 'Prędkość'

Źródło: KPP Wejherowo

Dwa zatrzymane prawa jazdy i ujawnionych 70 wykroczeń drogowych – to bilans czwartkowej (18 czerwca) akcji „Prędkość”, która była prowadzona na drogach powiatu wejherowskiego. Jak zapowiadają mundurowi z komendy powiatowej w Wejherowie, podobne działania będą kontynuowane.

Celem czwartkowej akcji – podobnie jak innych tego typu działań – było ograniczenie zagrożeń wynikających z nieprzestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego. Podczas kontroli policjanci zwracali też uwagę m.in. na zapinanie pasów, stan techniczny pojazdów czy sposób przewożenia dzieci. Mundurowych z wejherowskiej komendy powiatowej można było zobaczyć na drogach regionu już od godzin porannych.

W trakcie kontroli drogowych funkcjonariusze ujawnili aż 70 wykroczeń, głównie przekroczeń prędkości. Wśród kontrolowanych kierowców, dwóch z nich znacznie przekroczyło dozwoloną prędkość na terenie zabudowanym powyżej 50 km/h, dlatego też w tych przypadkach zatrzymano im prawa jazdy na trzy miesiące. Zatrzymywane były także dowody rejestracyjne, głównie kierowcom, którzy uczestniczyli w zdarzeniach drogowych. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali kierowcę, który naruszył trzymiesięczny zakaz kierowania – relacjonuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Źródło: KPP Wejherowo

Wiadomo, że policjanci obligatoryjnie zatrzymają prawo jazdy osobie, która przekroczyła prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Z uprawnieniami można też pożegnać się z innych powodów, np. ze względu na spowodowanie wypadku drogowego, również z udziałem niechronionych uczestników ruchu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24