26.05.2020 09:30 10 mike/Wejherowo.pl

Wejherowo: Wyjątkowy odpust w trudnych czasach

Źródło: Wejherowo.pl

W tym roku wzgórza Kalwarii Wejherowskiej wyjątkowo nie były miejscem tradycyjnego odpustu Wniebowstąpienia Pańskiego i Trójcy Świętej. Uroczystości przeniesiono do klasztoru, a liczba uczestników odpustu, ze względów bezpieczeństwa, została ograniczona. Wejherowska tradycja odpustowa została utrzymana, choć większość wiernych brała w niej udział za pośrednictwem łączy internetowych.

Tym razem nie było tłumów pielgrzymów z różnych zakątków naszego regionu. Odpust Wniebowstąpienia Pańskiego i Trójcy Świętej w dużej mierze przeniósł się w przestrzeń wirtualną, zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych i hierarchów kościelnych. Nie oznacza to jednak, że duch pielgrzymowania zaginął.

Jest to tradycja trwająca od pokoleń, którą pielęgnują nie tylko wierni z Wejherowa, ale również z wielu innych miejscowości, takich jak Kartuzy, Kościerzyna, Przodkowo, Gdynia czy Gdańsk – mówił o. Joel Kokott OFM.

Źródło: Wejherowo.pl Źródło: Wejherowo.pl Źródło: Wejherowo.pl Źródło: Wejherowo.pl Źródło: Wejherowo.pl Źródło: Wejherowo.pl

Niedzielnej mszy odpustowej przewodniczył metropolita gdański, abp Sławoj Leszek Głódź. Podczas homilii nie mogło zbraknąć nawiązań do bieżącej sytuacji.

Nasze myśli i serca przepełnia obawa o zdrowie i życie nas samych i naszych bliskich. Towarzyszy nam niekiedy poczucie bezsilności. Dlatego chciałbym podziękować za okazane wsparcie i pomoc w trakcie trwania pandemii. Serdeczne wyrazy wdzięczności kieruję m.in. do Caritasu, sióstr zakonnych, a także franciszkanów wejherowskich i Kuchni św. Franciszka – podkreślił arcybiskup.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24