14.05.2020 16:03 6 rp/ KPP Wejherowo

Młody kierowca uderzył w drzewo. Razem z pasażerami trafił do szpitala

Fot. KPP Wejherowo

W nocy ze środy na czwartek (13 i 14 maja) policjanci z Wejherowa zostali wezwani do wypadku drogowego w Kamieniu. 19-letni kierowca audi uderzył w przydroże drzewo. Zarówno on jak i dwaj pasażerowie trafili do szpitala.

Do groźnego w skutkach wypadku doszło jeszcze przed północą. W Kamieniu przy ulicy Gdańskiej pojawili się policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, którzy zajęli się ustalaniem okoliczności zdarzenia.

Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 19-latek kierujący audi najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem – relacjonuje  asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Następnie zjechał na prawą stronę drogi, gdzie uderzył w przydrożne drzewo. Zderzenie było na tyle silne, że wszystkie osoby znajdujące się w samochodzie musiały zostać przewiezione do szpitala.

Policjanci sprawdzili trzeźwość kierowcy, był trzeźwy, ponadto zatrzymali dowód rejestracyjny samochodu oraz prawo jazdy 19-latkowi – dodaje rzecznik.

Teraz sprawą wypadku zajmą się policjanci pionu dochodzeniowo–śledczego, którzy będą dokładnie ustalali przyczynę i okoliczności tego zdarzenia.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24