14.05.2020 15:05 7 mike/KPP Wejherowo

Nastoletni pirat drogowy nie zatrzymał się do kontroli

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Jeszcze nie zdobył uprawnień do prowadzenia pojazdów, a już wszystko wskazuje na to, że prędko ich nie zdobędzie. Mowa o 17-latku z powiatu wejherowskiego, który dopuścił się licznych wykroczeń, a nawet przestępstwa, próbując uciec policjantom drogówki.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, którzy prowadzili działania w Kielnie, postanowili zatrzymać do kontroli kierowcę motocykla crossowego. Okazało się jednak, że motocyklista nie tylko nie miał zamiaru się zatrzymywać, ale postanowił uciec mundurowym. Po krótkim pościgu został zatrzymany.

Prowadzącym pojazd okazał się 17-latek z powiatu wejherowskiego. W trakcie sprawdzania dokumentów okazało się, że pojazd nie został zarejestrowany, nie posiada obowiązkowej polisy OC, a kierowca nie ma uprawnień do kierowania. Uniemożliwiono mu kontynuowanie dalszej jazdy – relacjonuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

O dalszym losie nastolatka zadecyduje sąd. Młody motocyklista odpowie też jazdę bez uprawnień niezarejestrowanym i nieubezpieczonym pojazdem. Jak zapowiadają mundurowi, w tym przypadku zostanie powiadomiony ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny, co może oznaczać wysoką karę finansową. To jednak nie wszystko.

Obowiązujące od 1 czerwca 2017 roku zmiany w przepisach mówią o tym, że kierowca, który świadomie zmusi funkcjonariuszy do pościgu i nie zatrzyma się, mimo wydawanych mu poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat pięciu. Oprócz tego sąd obligatoryjnie wyda w takim przypadku zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres nawet 15 lat – podsumowuje Anetta Potrykus.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24