23.02.2020 09:02 0 Kwt/UG Kosakowo

Zbliża się weekend kobiet w gminie Kosakowo

Fot. Pixabay.com

Gmina Kosakowo będzie świętować Dzień Kobiet przez trzy dni. Święto kobiet, intensywnie obchodzone w czasach PRL-u, również dziś cieszy się dużą popularnością.

Weekend kobiet rozpocznie się w piątek 6 marca, a zakończy – w niedzielę 9 marca. Gmina Kosakowo przygotowała z tej okazji wiele atrakcji i niespodzianek, które zostały podzielone na trzy bloki tematyczne. Wszystkie wydarzenia odbędą się w Pierwoszynie przy ul. Kaszubskiej 11.

W piątek (6 marca) o godzinie 17:00 odbędzie się wernisaż Małgorzaty Trystuły przy muzycznej oprawie recitalu pt. "Być kobietą…” w wykonaniu Magdaleny Mrówczyńskiej. Usłyszymy w tym dniu piosenki z repertuaru Agnieszki Osieckiej, Sławy Przybylskiej czy Edyty Geppert.

W sobotę (7 marca) o godzinie 18:00 rozpocznie się jedyny w swoim rodzaju koncert Tenorów Nowej Generacji Tre Voci "With love… wszystko o miłości" (obowiązują wejściówki do odbioru w KCK).

W niedzielę (8 marca) w godzinach od 12:00 do 17:00 gmina Kosakowo zaprasza na Babskie Targi. Impreza będzie okazją do spotkania z kobietami, które stały się inspiracją dla innych. W programie wydarzenia znajduje się również: strefa rozwoju osobistego, lifestyle, zdrowy tryb życia, hobby i pasja.

Dzień Kobiet, dawniej nazywany w Europie Dniem Kobiet Pracujących, został ustanowiony 8 marca 1910 roku na konferencji socjalistek w Kopenhadze, jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Od tamtego czasu z różną intensywnością święto celebrowane jest na całym świecie. W Polsce popularność Dnia Kobiet znacznie wzrosła w czasach PRL-u.

Za pierwowzór Dnia Kobiet przyjąć można obchodzone w starożytnym Rzymie Matronalia. Było to święto przypadające na pierwszy tydzień marca, związane z początkiem nowego roku, macierzyństwem i płodnością. Z okazji tego święta mężowie obdarowywali swoje żony prezentami i spełniali ich życzenia. Wielu osobom w Polsce Dzień Kobiet kojarzy się z czasami PRL–u i z wręczanymi wtedy masowo goździkami – symbolem równouprawnienia.

Mat. pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24