24.08.2019 08:02 1 Kwt/KWP Gdańsk

Okradła i pobiła mężczyznę – sprawczyni rozboju zatrzymana

Fot. KWP Gdańsk

W ręce wejherowskich policjantów wpadła 42-latka, która podejrzewana jest o dokonanie rozboju. Do przestępstwa doszło pod koniec lipca na terenie gminy Luzino. Kobieta wspólnie z 42-latkiem podeszli do mężczyzny, zaatakowali go, szarpiąc i kopiąc po całym ciele, a następnie zabrali mu pieniądze oraz telefon komórkowy. Następnie sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia.

Kobieta została doprowadzona do wejherowskiej komendy, gdzie spędziła noc w policyjnej celi. Pod koniec lipca w ręce kryminalnych wpadł jej wspólnik, który został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Do rozboju doszło 23 lipca 2019 roku w jednej z miejscowości gminy Luzino. Kobieta wspólnie z 42-latkiem podeszli do mężczyzny, zaatakowali go, szarpiąc i kopiąc po całym ciele, a następnie zabrali mu pieniądze oraz telefon komórkowy. Sprawcy po popełnieniu przestępstwa uciekli z miejsca zdarzenia. Zgłoszenie rozboju policjanci otrzymali dopiero następnego dnia. Na tej podstawie kryminalni z wejherowskiej komendy wspólnie z policjantami z Luzina prowadzili działania, których efektem było ustalenie tożsamości sprawców przestępstwa i kilka dni po zdarzeniu zatrzymanie jednego z nich - 42-latka – informuje zespół prasowy KWP Gdańsk.

Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut dotyczący rozboju oraz pobicia, 42-latek jest także odpowiedzialny za pobicie innego pokrzywdzonego.

Wspólniczkę udało się zatrzymać dopiero teraz. W czwartek (22 sierpnia) policjanci prewencji podczas patrolowania Wejherowa zauważyli poszukiwaną, którą natychmiast zatrzymali i doprowadzili do komendy.

Za rozbój grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24