16.06.2019 11:30 1 raz

Mobilny mammograf zawita do Wejherowa

Zdjęcie ilustracyjne, fot. mat.pras.

Sprawa jest poważna, a zaledwie jedynie 38 procent uprawnionych Polek zgłasza się na kontrolne badania mammograficzne. Poważne, bo z badań wynika że każdego roku rak piersi odbiera życie kilkunastu tysiącom mam, siostrom, córkom…

Panie z Wejherowa i okolic niebawem będą miały okazję skorzystać z usługi, która może uratować niejedno życie – z mobilnej pracowni mammograficznej.

Kobiety zbyt późno dowiadują się, że są chore: rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na samopoczucie, dlatego panie rzadko zadają sobie pytanie, czy ta choroba może ich dotyczyć. Tymczasem tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Zadowalający wynik poprzedniej mammografii nie zawsze gwarantuje, że obecnie nie zagraża nam nowotwór piersi. Bezpłatna mammografia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ pozwala to skutecznie sprawdzić – wyjaśnia Anna Niemirska, specjalista ds. marketingu i PR Lux Med z Gdyni.

Dlatego mobilna pracownia mammograficzna będzie czekała na mieszkanki Wejherowa przy Centrum Handlowym "Kaszuby " (ul. I Brygady Pancernej Wojska Polskiego 28) w dniach 17 i 18 lipca 2019, w godzinach od 10:00 do 17:00 oraz 19 lipca 2019 w godzinach od 8:00 do 14:00.

Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego. Wykonywane jest przez wyspecjalizowany, doświadczony personel medyczny. Jest szybkie i całkowicie bezpieczne. Do badania uprawnione są panie w wieku 50–69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi, a także: nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy – podaje przedstawicielka Lux Medu. – Uprzejmie prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.

Przy rejestracji telefonicznej NFZ wymaga weryfikacji uprawnień do badania na podstawie podanego numeru PESEL, dlatego przed połączeniem telefonicznym trzeba przygotować dowód osobisty.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24