05.06.2019 12:47 1 PM

Wycieńczony pies na nasłonecznionym balkonie – interweniowali sąsiedzi

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Pies sam na balkonie w pełnym słońcu, drzwi były zamknięte, a zwierzę nie miało gdzie się skryć – na szczęście, zareagowali czujni sąsiedzi i czworonogowi nic się nie stało. Podczas upałów należy szczególnie pamiętać o czworonogach, które same nie są w stanie się ochłodzić i zapewnić sobie chłodnego miejsca.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w Redzie. Na osiedlu przy ulicy Długiej właściciele przez przypadek zostawili psa na balkonie w pełnym słońcu. Szybko zareagowali sąsiedzi, którzy zdjęcie ze zwierzęciem opublikowali w mediach społecznościowych. Dzięki temu informacja dotarła do właścicielki, która natychmiast przyjechała i wypuściła wycieńczonego psa.

Nie wiadomo, jak skończyłaby się ta sytuacja, gdyby nie reakcja obserwatorów. Na miejscu interweniowała też przedstawicielka redzkiego stowarzyszenia.

Na szczęście, po przyjechaniu tutaj okazało się, że właścicielka została chyba przez sąsiadów powiadomiona i pieska zamknęła w domu. Pies był na nasłonecznionym balkonie, na drugim piętrze w bloku od rana, prawdopodobniej czmychnął między nogami rano i zamknęli go przez przypadek – mówi Katarzyna Smolska ze Stowarzyszenia Redzka Kupa Wstydu.

Tym razem był to przypadek, ale bywa tak, że właściciele zostawiają psy na balkonach z premedytacją.

Błagam, nie róbcie tego, zwłaszcza jak są 32 stopnie – dodaje Katarzyna Smolska.

Należy pamiętać, żeby podczas upałów chronić psy przed słońcem i żarem oraz zapewnić im stały dostęp do świeżej wody.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24