22.05.2019 17:30 11 raz

Śmigłowce hałasują a mieszkańcy… zadowoleni

fot. Łukasz Razowski

Od połowy maja mieszkańcy gminy Kosakowo i północnych dzielnic Gdyni zauważyli, a w zasadzie – usłyszeli, wzmożony ruch śmigłowców nad ich domami. Z reguły ćwiczenia wojskowych wywoływały utyskiwania. Tym razem jest zgoła inaczej.

Jak poinformował kmdr ppor. Marcin Braszak, oficer prasowy Gdyńskiej Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej, ćwiczenia z lotniska w Kosakowie wykonują lotnicy z Powidza i Nowego Glinnika

Nasze lotnisko, ze względu na położenie, oferuje nieco inne warunki – wyjaśnił wojskowy.

Ćwiczenia te, według mieszkańców okolicznych domostw, są bardziej intensywne niż zazwyczaj. O jednych takich ćwiczeniach pisaliśmy m.in. w tym artykule.

I teraz pojawiły się też głosy niezadowolenia, tym razem jednak – pojedyncze. Na jednym z internetowych forów gminy Kosakowo nie brakuje komentarzy wspierających lotników.

Mam już dość postów o złym lotnisku, brzydkich sąsiadach i za głośnej syrenie strażackiej. Kurde, ludzie, to wszystko tu było nim wy jeszcze się urodziliście, a tym bardziej wprowadziliście. Jak wam źle, to wracajcie do miasta – napisał jeden z internautów.

Ja w latach 80/90 mieszkałam na Obłużu, Migi w lato latały non-stop i proszę mi wierzyć, naprawdę było je słychać, i nikt jakoś nie narzekał, ale teraz ludzie są niewiarygodnie roszczeniowi, kupią sobie kawałek ziemi bądź mieszkanie na wiosce i wydaje im się, że wszystko wkoło do nich należy i wszyscy wkoło nagle maja im się podporządkować, nieporozumienie jakieś… – wtórowała internautka.

Mamy w okolicy lotnisko wojskowe, więc takie odgłosy helikopterów to standard. Piloci wykonują też loty nocne. Muszą się szkolić w różnych warunkach, dzięki temu ratują życie i zdrowie ludzi na morzu – stwierdził inny z użytkowników sieci.

Uwielbiam ten ryk silników, zwłaszcza po nocach. Teraz śpię spokojnie bo wiem, że jak ja, lub ktoś inny, będzie potrzebował pomocy na morzu, to ratownicy będą gotowi do działania, nawet w sztormie – jak zawsze, tak trzymać Panowie i Panie – napisał kolejny.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24