21.05.2019 12:30 8 mike/SM Wejherowo

Skusiły go koła od dostawczaka, trafił za kratki

Fot. SM Wejherowo

Był nietrzeźwy, a mimo to przyjechał samochodem po to, by ukraść koła z takiego samego auta. Odpowiedzialności za te przestępstwa nie uniknie 37-letni mieszkaniec Wejherowa, którego udało się zatrzymać na gorącym uczynku.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (20 maja) około godziny 1:30 przy ulicy Dąbrowskiego w Wejherowie. Dyżurny obsługujący miejski monitoring zauważył, że mężczyzna odkręca koła od zaparkowanego w pobliżu samochodu dostawczego marki Peugeot.

Funkcjonariusze podjechali na ulicę Pucką i dalej poszli pieszo. Na parkingu zastali ciężko pracującego mężczyznę. Ten miał odkręcone jedno koło tylne, a drugie z przodu chciał ściągać. Przy tej czynności został zatrzymany – mówi Zenon Hinca, komendant Straży Miejskiej w Wejherowie.

Fot. SM Wejherowo Fot. SM Wejherowo Fot. SM Wejherowo

Mężczyzna zdążył już załadować jedno z kół do swojego auta. Niewykluczone, że chciał je ukraść na własny użytek, bo poruszał się takim samym peugeotem. To jednak nie wszystko. Okazało się, że 37-latek postanowił przyjechać na miejsce w stanie nietrzeźwości.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji, której przekazano sprawcę. Odpowie on za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za kradzież – podsumowuje Zenon Hinca.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24