20.05.2019 16:05 5 PM

Grupa wsparcia ma swoje miejsce. Otwarto Dom Dziennego Pobytu

Fot. Franciszek Sychowski

Stowarzyszenie „Żyj Godnie” pomaga osobom z zaburzeniami pamięci, chorym na Alzhaimera oraz na choroby otępienne, a także ich opiekunom. Teraz grupa może działać jeszcze prężniej, bo ma własne lokum.

W minioną sobotę (18 maja) członkowie stowarzyszenia i przedstawiciele samorządu wspólnie przecięli wstęgę Domu Dziennego Pobytu. Następnie odbył się festyn „Dla życia i rodziny”. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci, słodkości i wspólnych śpiewów przy gitarze.

Dom Dziennego Pobytu znajduje się w Wejherowie przy ulicy Sikorskiego, a jego powierzchnia to ponad 55 metrów kwadratowych. Miejsce jest otwarte dla wszystkich, którzy chcą dać coś od siebie innym i czerpać ze wspólnych cotygodniowych spotkań.

Głównym celem grupy wsparcia jest dzielenie się doświadczeniem w pokonywaniu trudności związanych z chorobą oraz wspólne szukanie rozwiązań. Członkowie grupy ćwiczą pamięć, powtarzają ważne informacje, śpiewają, a czasem po prostu dobrze się bawią – mówi Jolanta Węsierska, prezes stowarzyszenia.

Na spotkania grupy wsparcia może przyjść każdy. Zajęcia odbywają się w każda środę od 14:00 do 18:00, a we wtorki i piątki od godziny 14:00 można skorzystać z warsztatów terapii zajęciowej. Dom Dziennego Pobytu znajduje się w Wejherowie przy ulicy Sikorskiego 77 A. Warsztaty odbywają się także w każdy czwartek w Bolszewie przy ulicy Szkolnej 52.

Fot. Franciszek Sychowski Fot. Franciszek Sychowski Fot. Franciszek Sychowski Fot. Franciszek Sychowski Fot. Franciszek Sychowski Fot. Franciszek Sychowski


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24