20.05.2019 09:11 0 PM

Wielki sukces wejherowskiego chóru

Źródło: Camerata Musicale/Facebook

Pojechali po realizację swoich marzeń i udało się. Chór Camerata Musicale zdobył pierwsze miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej "Kryształowa Kaplica" w Moskwie.

Chórzyści pod dyrekcja Aleksandry Janus długo przygotowywali się do wyjazdu do Moskwy. Podczas festiwalu chór zmierzył się z blisko trzydziestoma zespołami z całego świata. Poziom był wymagający i każdy chciał zaprezentować się jak najlepiej. Wejherowianie dali z siebie wszystko i zdobyli pierwsze miejsce w kategorii chórów mieszanych.

Poziom festiwalu był niesamowicie wysoki, mieliśmy okazję wysłuchać chórów z Rosji, Ukrainy, Bułgarii, a nawet z Argentyny. Większość zespołów zaprezentowała repertuar muzyki cerkiewnej, więc wyróżnialiśmy się na ich tle. Przygotowaliśmy repertuar oparty na muzyce z różnych epok - mówi Monika Prochera, prezes chóru Camerata Musicale.

To nie jedyny sukces zespołu. W ubiegłym roku podczas I Ogólnopolskiego Konkursu i Festiwalu Chóralnego „Musica in Urbe”, który odbył się w Bydgoszczy, zdobyli Złoty Dyplom w kategorii chórów mieszanych.

Wejherowski Chór Mieszany Camerata Musicale powstał w grudniu 2011 roku, niejednokrotnie już zdobywał nagrody na festiwalach i konkursach w kraju i zagranicą. Chór współpracował również z takimi świetnymi muzykami jak Cezary Paciorek, Maciej Sikała, Weronika Korthals, Chór Sceny Muzycznej Gdańsk, Orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej czy Orkiestra Garnizonowa z Torunia. Brał udział w licznych koncertach na terenie Wejherowa i okolic. W skład zespołu wchodzą ludzie z różnych środowisk, których łączy pasja wspólnego muzykowania.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24