21.03.2019 08:30 3 PM/KPP Wejherowo

Rozpoczął się sezon na kradzieże rowerów

Fot. archiwum

Rozpoczyna się sezon rowerowy, również dla złodziei jednośladów. Kradną rowery z klatek schodowych, garaży, balkonów. Ich łupem może paść nawet rower pozostawiony na kilka minut pod sklepem. Czujniejsi są także policjanci.

W ostatnim czasie wejherowscy funkcjonariusze zatrzymali 28-latka, który ukradł dwa rowery.

Według ustaleń policjantów, sprawca kradł jednoślady zabezpieczone linką, stojące na klatkach schodowych. Policjanci zabezpieczyli kradziony rower, który sprawca już przemalowywał na inny kolor oraz zabezpieczyli części z innych rowerów. Mężczyzna był znany policjantom i już wcześniej także odpowiadał za kradzieże rowerów – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Oprócz tego 28-latek był poszukiwany sądowym nakazem w celu odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności.

Fot. KPP Wejherowo

Policjanci apelują, aby zabezpieczać swoje jednoślady, nawet jeśli wchodzimy tylko na chwile do sklepu, urzędu lub załatwiamy inne sprawy. Nawet proste zabezpieczenie może uchronić nas do kradzieży.

Pamiętajmy aby blokadę zakładać na ramę, nigdy na koło, ponieważ zdarzały się takie przypadki, że złodziej odkręcał koło i zostawiał je na miejscu – dodaje Anetta Potrykus.

Jeżeli rower zostanie skradziony, należy zadzwonić na policję, podając miejsce kradzieży i jego wygląd. Następnie trzeba udać się do najbliższej jednostki policji z dowodem zakupu roweru lub kartą gwarancyjną z numerami ramy – droższe modele zwykle mają niepowtarzalny numer przypisany do samej ramy lub całego roweru. Oprócz tego można obserwować aukcje internetowe i w przypadku znalezienia swojego roweru, należy natychmiast powiadomić o tym policję.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24