25.02.2019 13:50 48 Kwt/KWP Gdańsk

Bohaterscy policjanci zapobiegli tragedii

KPP Wejherowo

Nawet przez chwilę się nie zawahali, by wbiec do budynku wielorodzinnego i pomóc w ewakuacji mieszkańców. Mowa o dwóch policjantach z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, którzy w trakcie akcji ratunkowej sami podtruli się tlenkiem węgla. Do pożaru doszło w niedzielę (24 lutego) około godziny 19:00 w miejscowości Bożepole Wielkie.

Dzięki szybkiej akcji przeprowadzonej przez st. sierż. Wiesława Sychowskiego oraz st. post. Wojciecha Naczke, mieszkańcy sąsiednich mieszkań zostali sprawnie ewakuowani. Mundurowi po zakończeniu akcji sami musieli skorzystać z pomocy medycznej.

Policjanci dotarli na miejsce jako pierwsi i od razu przystąpili do działań związanych z ratowaniem mieszkańców – ewakuacji budynku. Policjanci bez chwili wahania wbiegli do środka budynku i rozpoczęli ewakuację mieszkań znajdujących się na parterze, następnie na pierwszym piętrze, tam jednak musieli wywarzyć drzwi sąsiadującego mieszkania (do tego objętego pożarem), gdyż jego mieszkańcy nie reagowali na pukanie. Na klatce schodowej panowało ogromne zadymienie oraz bardzo wysoka temperatura. Po wyważeniu drzwi okazało się, że mieszkańcy już spali i nie wiedzieli co się dzieje, a w ich mieszkaniu także było pełno dymu – informuje KPP Wejherowo.

Funkcjonariusze wyprowadzili bezpiecznie tych mieszkańców z budynku. Z minuty na minutę dymu było więcej, a pożar się rozprzestrzeniał. Mundurowi nie mogli zatem wrócić do środka. Powiadomili mieszkańców z drugiego piętra o zagrożeniu, informując o konieczności wyjścia na balkony i oczekiwanie przyjazdu strażaków.

Pomocy medycznej potrzebowali jedynie policjanci, którzy podtruli się tlenkiem węgla. Na szczęście, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Przypomnijmy, że to nie jedyna tego typu bohaterska akcja ratunkowa wejherowskich policjantów. W ostatnim czasie sierż. Wojciech Bolda i post. Patryk Nurkowski, nie bacząc na niebezpieczeństwo, sprawnie ewakuowali osoby znajdujące się w mieszkaniach mieszczących się w budynku wielorodzinnym przy ulicy Fenikowskiego w Wejherowie. Dzięki ich postawie, być może udało się uniknąć większej tragedii. Więcej ich bohaterskiej akcji pisaliśmy tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24