16.01.2019 13:35 7 Kwt/KWP Gdańsk

Zagroził, że zabije Donalda Tuska – został zatrzymany

źródło: KWP Gdańsk

W poniedziałek, dzień po tragicznym wydarzeniu w Gdańsku, kiedy to z rąk zamachowca zginął prezydent miasta, pod numer alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna grożący śmiercią Donaldowi Tuskowi. 48-latek został już zatrzymany przez policjantów z Gdańska, a sprawa trafiła do prokuratury.

Kryminalni z gdańskiej komendy zatrzymali 48-letniego mieszkańca tego miasta. Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego i groził pozbawieniem życia przewodniczącego Rady Europejskiej, czyli Donalda Tuska. W obliczu niedzielnej tragedii, mundurowi bardzo poważnie traktują każdy tego typu sygnał.

Policjanci, którzy pracowali nad tą sprawą, zabezpieczyli nagrania rozmowy, przesłuchali świadków. Dzięki zdobytym informacjom i własnym ustaleniom wytypowali osobę, która może być sprawcą tego przestępstwa. 48-letni mężczyzna podejrzewany o to przestępstwo został zatrzymany w jednym z mieszkań na terenie miasta – informuje zespół prasowy KWP Gdańsk.

W mieszkaniu podejrzanego zabezpieczono dwa telefony komórkowe, z których mogły być wykonane połączenia. Gdańszczanin został doprowadzony na komisariat, a sprawa trafiła już do prokuratury.

O zachowanie spokoju apeluje Joachim Brudziński. Minister spraw wewnętrznych i administracji poinformował na jednym z portali społecznościowych, że działania policji będą konsekwentne i surowe.

źródło: KWP Gdańsk

źródło: KWP Gdańsk


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24