19.07.2018 14:20 7 mike/KPP Wejherowo

Zatrzymano podejrzanych o kradzieże rowerów w Wejherowie

Fot. KPP Wejherowo

Jak poinformowała w czwartek (19 lipca) Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie, dzień wcześniej udało się ustalić i zatrzymać dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże trzech rowerów w tym mieście. Dotąd odzyskano jeden z jednośladów, który niebawem trafi do właściciela.

Do kradzieży miało dojść w lipcu br. na terenie Wejherowa. W wyniku działań operacyjnych udało się ustalić oraz zatrzymać 26- i 31-latka. Pierwszemu z nich przypisuje się kradzież trzech jednośladów, a drugiemu – jednego.

Obecnie trwają czynności zmierzające do odzyskania utraconego mienia. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara 5 lat pozbawienia wolności – informuje sierż. sztab. Karolina Pruchniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Sezon rowerowy trwa w pełni. Niestety, oznacza to również czas żniw dla złodziei jednośladów. Policjanci przypominają, aby unikać pozostawiania rowerów bez zabezpieczeń w piwnicach, na balkonach, klatkach schodowych czy pod sklepami. Warto też wykonać zdjęcie swojego roweru. Może się ono przydać, gdy policjantom uda się odzyskać pojazd. Równie ważny może być dowód jego zakupu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...