26.10.2015 09:25 0 Redakcja

Nowa świetlica w Jeldzinie będzie służyć mieszkańcom wsi

W Jeldzinie (gmina Krokowa) oddano do użytku nową świetlicę. Obiekt ma ponad 400 metrów kwadratowych powierzchni - Liczę, że dzieci odejdą od komputerów i zaczną robić coś, co naprawdę może im się przydać - mówi Grzegorz Zaczek, zastępca wójta gminy Krokowa.

Nowa świetlica jest obiektem przeznaczonym do użytku mieszkańców Jeldzina.

  • Obiekt ma służyć naszym mieszkańcom. Myślę, że będą z niego korzystali rozsądnie, nie niszcząc sprzętu. Przede wszystkim jest ona przeznaczona dla dzieci i oderwaniu tych dzieci od komputerów. Ważne jest pokazanie im nowych form spędzania wolnego czasu - wyjaśnia Roman Gąska, sołtys Jeldzina.

W budynku będą się odbywały także różne imprezy okolicznościowe. Mieszczą się w nim dwie sale bankietowe, sanitariaty, kuchnia, zaplecze pomocnicze oraz kotłownie.

  • Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do wykonania obiektu, cieszymy się, że on zaistniał w takiej małej miejscowości. Jest opiekunka, jest odpowiedni sprzęt do różnych gier, spędzania wolnego czasu, będą dni w które obiekt będzie czynny. Budynek będzie wykorzystywany także na różne imprezy okolicznościowe - wesela, przyjęcia, wszystko co ma służyć mieszkańcom - dodaje Roman Gąska.

Pomysł powstania sieci świetlic pojawił się już kilka lat temu. Zarządzać nim będzie między innymi Krokowskie Centrum Kultury.

  • Jest to trzecia tego typu inwestycja na terenie naszej gminy. Mój poprzednik, były zastępca wójta, obecnie starosta pucki Jarosław Białk miał taki pomysł właśnie, żeby powstała sieć takich świetlic nawiązujących wyglądem do regionalizmu. Jeldzino bardzo długo czekało na takie miejsce. Krokowskie Centrum Kultury z pewnością bardzo dobrze zajmie się tym miejscem - informuje Grzegorz Zaczek, zastępca wójta gminy Krokowa.

W przyszłości powstaną jeszcze trzy tego typu obiekty na terenie gminy Krokowa - w Karwieńskich Błotach oraz Kłaninie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...