08.10.2015 07:59 0

Dwa razy więcej studentów na Etnofilologii

fot. Archiwum

W bieżącym roku akademickim dokumenty na Etnofilologię Kaszubską Uniwersytetu Gdańskiego złożyły 24 osoby. Kierunek studiować będzie dwa razy więcej studentów niż w ubiegłym. Adepci kaszubskiego odbyli już spotkanie adaptacyjne.

Przypomnijmy, że w roku akademickim 2013/2014 podczas rekrutacji zgłosiło się zbyt mało chętnych, dlatego nie otworzono kierunku. Natomiast w minionym roku akademickim, chociaż zgłosiło się 12 chętnych, to władze Uniwersytetu Gdańskiego zdecydowały się uruchomić kierunek dopiero po interwencji Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

  • Wówczas w wyniku rekrutacji zgłosiło się, zdaniem władz Uniwersytetu Gdańskiego, zbyt mało chętnych, aby utworzyć grupę studentów i kierunek uruchomić. W minionym roku akademickim po interwencji Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego władze Uniwersytetu Gdańskiego zdecydowały się jednak przyjąć ich i uruchomić I rok studiów etnofilologicznych - czytamy na stronie ZKP.

Absolwenci etnolingwistyki kaszubskiej będą mogli znaleźć zatrudnienie w szkolnictwie (głównie jako nauczyciele lub specjaliści w kuratoriach oświaty, w ośrodkach oceniania, egzaminowania, doskonalenia nauczycieli), czy w różnego rodzaju instytucjach kultury: teatrach, regionalnych ośrodkach animacji życia społecznego, bibliotekach, redakcjach czasopism czy wydawnictwach.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...