10.07.2015 12:38 0
Do Sądu Okręgowego w Gdańsku trafił akt oskarżenia w sprawie dotyczącej zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się sutenerstwem. Grupa działała od 2009 do 2013 roku, dopuszczając się wielu przestępstw na terenie Wejherowa, Redy, Rumi, Władysławowa oraz Gdyni.
Członkowie grupy ułatwiali uprawianie prostytucji co najmniej 19 kobietom i 2 mężczyznom.
Oskarżonych w tej sprawie zostało sześciu mężczyzn: Dariusz J., Euzebiusz D., Łukasz K., Szymon J., Adrian B. oraz Karol M. Grupą kierował Dariusz J., który kontrolował i nadzorował funkcjonowanie domówek. Podejrzany nie przyznał się jednak do winy, a grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Pozostałym pięciu mężczyznom zarzucono udział w zorganizowanej grupie przestępczej i czerpanie korzyści majątkowej z uprawiania prostytucji przez inne osoby, za co grozi do 5 lat więzienia. Dwóm z wymienionych mężczyzn zarzucono również udzielenie innej osobie środka odurzającego, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
W areszcie przebywa obecnie trzech oskarżonych, natomiast wobec pozostałych podejrzanych zastosowano inne środki wolnościowe.