31.08.2010 12:08 0

Centrum Aktywności Seniora w Gdyni ma już 5 lat!

Centrum Aktywności Seniora w Gdyni świętuje swoje piąte urodziny. Z tej okazji serdecznie zaprasza na festyn, który odbędzie się 4 września 2010 r. na Placu Grunwaldzkim. Zabawa rozpocznie się o godz. 12.00.

Na uczestników festynu czeka wiele atrakcji, niespodzianek i nagród. W programie m.in. pokaz twórczości seniorów, występy zespołów muzycznych, prezentacja zajęć ruchowych „marszobieg”, pokaz tańca towarzyskiego oraz kurs tańca dyskotekowego. W załączeniu przesyłamy plakat promujący imprezę.

Festyn objęty jest patronatem Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka.

Przypomnijmy, że gdyński nowatorski pomysł stworzenia jednostki koordynującej i wspierającej wszelkie działania na rzecz aktywizacji osób starszych zyskał uznanie nie tylko wśród mieszkańców naszego miasta. Stał się także przykładem dla wielu gmin, które świadomie podejmują twórcze inicjatywy mające na celu wzrost jakości życia dla wszystkich mieszkańców.

W liczacej 250 tys. mieszkańców Gdyni - 50 tys. to osoby, które ukończyły już 60 lat. To do nich adresowana jest oferta CAS.

W 2005 roku oferta CAS-u zachęciła 800 osób do aktywności. Obecnie już ponad 1000 seniorów uczestniczy w około 130 różnego rodzaju propozycji przygotowanych przez miasto. Dzięki współpracy CAS z organizacjami pozarządowymi udało się w ciągu 5 lat zrealizować 131 zadań w ramach programu „Organizacja czasu wolnego Gdynia 55+” oraz stworzyć sieć 24 Klubów Seniora.

Zapraszamy do wspólnej zabawy wszystkich mieszkańców Gdyni!


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24