31.08.2010 08:24 0

Nowa siedziba Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Gdyni

Nowa siedziba OIK - Sylwia Szumielewicz-Tobiasz

Od 30 sierpnia 2010 roku gdyński Ośrodek Interwencji Kryzysowej działa w nowej siedzibie przy ul. Biskupa Dominika 25. Symbolicznego otwarcia dokonali wiceprezydent Miasta Michał Guć i prezes Stowarzyszenia "Razem" Wojciech Girucki.

Dotychcas OIK miał siedzibę przy ul. Leszczynki. Przeprowadzka na ul. Biskupa Dominika do wygodniejszych wnętrz oznacza poprawę warunków obsługi osób szukających tutaj pomocy, w tym również osób niepełnopsrawnych. Lokalizacja jest również lepsza bo w centrum miasta.

Ośrodek od 1999 roku świadczy całodobową pomoc interwencyjną, terapeutyczną i doradczą dla dorosłych osób lub rodzin znajdujących się w sytuacji kryzysowej. Forma pomocy jest indywidualnie dopasowywana do potrzeb klientów. Oferta jest skierowana do osób, które zgłaszają się dobrowolnie i chcą przy pomocy specjalisty rozwiązać problem, podjąć decyzję, uzyskać wsparcie bądź informację.

Spotkania z osobami potrzebującymi pomocy, są z reguły umawiane telefonicznie. Klienci Ośrodka mają zagwarantowaną pełną dyskrecję, a oferowana pomoc jest bezpłatna. Całodobowy telefon interwencyjny to (58) 622 22 22.

Kadrę Ośrodka tworzy zespół 8 wyspecjalizowanych psychoterapeutów i psychologów. W większości są to osoby, które pracują w nim od kilku lat. Praca terapeutów podlega stałej superwizji.

Koszty remontu i wyposażenie nowej siedziby Ośrodka Interwencji Kryzysowej wyniosły 300 tys. zł. i zostały sfinansowane z środków budżetu Miasta Gdyni.

Przypomnijmy, że od 1 września 2003 roku, Ośrodek Interwencji Kryzysowej prowadzony jest przez Stowarzyszenie „Razem”.

Więcej szczegółów: Wojciech Girucki – Prezes Zarządu Stowarzyszenia „Razem”

Tel. 600 460 872, e-mail: [email protected]


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24