Sezon grzewczy już się rozpoczął, dlatego sopoccy policjanci przestrzegają przed "nieostrożnym korzystaniem" z urządzeń grzewczych. Warto sprawdzić, czy instalacje są sprawne, a jeśli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości powinien, na wszelki wypadek, wezwać specjalistę.
Każdego roku dochodzi do niebezpiecznych sytuacji związanych z nieostrożnym korzystaniem z urządzeń grzewczych. W ostatnim czasie dni stają się coraz chłodniejsze, a mieszkania często są dogrzewane dodatkowymi piecykami elektrycznymi czy gazowymi. Sopoccy policjanci zanim sezon grzewczy rozpocznie się na dobre chcą przypomnieć o zagrożeniach związanych z tym tematem. Różnego rodzaju urządzenia grzewcze, czy to na tradycyjny węgiel, gazowe, olejowe lub elektryczne stwarzają niebezpieczeństwo i niewłaściwie eksploatowane zagrażają naszemu zdrowiu lub życiu. Dlatego apelujemy o ostrożność. Jeśli mamy w rodzinie osoby, które korzystają z tego typu urządzeń to zainteresujmy się wcześniej, czy instalacja jest sprawna, a jeśli pojawią się jakieś wątpliwości to wezwijmy specjalistę, który sprawdzi to urządzenie. Pamiętajmy, że taka przezorność może uratować nam życie.
Co zrobić, aby być bezpiecznym?
Jakie są objawy zatrucia tlenkiem węgla?
Jak ratować zaczadzonego?
Jeśli po wyniesieniu na świeże powietrze zaczadzony nie oddycha, niezwłocznie przystąp do wykonania sztucznego oddychania i masażu serca. Wezwij służby ratownicze, dzwoniąc pod numery alarmowe 997, 999, 998 lub 112.