11.02.2014 16:05 0

Centrum Gdyni zmieni się nie do poznania?

fot. wikimapia.org

Torowisko zamieni się w San Fracisco? Kilkunastohektarowa działka w centrum Gdyni, czyli Międzytorze, już wkrótce może ożyć. Nie wiadomo jeszcze co powstanie i jakie są plany zagospodarowania tego terenu, wiadomo natomiast, że jest to atrakcyjne miejsce dla inwestorów.

  • Przygotowujemy tego typu inwestycje, mówimy tutaj o kilkunastohektarowej działce w centrum miasta, która w tej chwili jest torowiskiem, a docelowo mogłaby pełnić funkcje poszerzonego centrum miasta – mówi Krzysztof Piekarski, dyrektor regionalny do spraw eksploatacji nieruchomości PKP SA.

Międzytorze znajduje się w centrum Gdyni w rejonie ulic Jana z Kolna i Janka Wiśniewskiego, w promieniu 300 m od dworca. Torowisko mogłoby docelowo pełnić funkcję poszerzonego centrum miasta. O tym, co mogłoby powstać na tym terenie zadecyduje miasto.

  • Miasto wyznaczy pewien kierunek uchwalając plan. Kilkanaście hektarów to inwestycja rzędu 900 mln zł. W związku z tym zachodzi konieczność pogodzenia interesów miasta, mieszkańców, wzrostu atrakcyjności tego terenu, ale również biznesowa, dla kogoś kto taką kwotę zainwestuje – wyjaśnia Krzysztof Piekarski.

Tory nie są wykorzystywane przez PKP. Wiadomo, że terenem są zainteresowani zagraniczni i krajowi inwestorzy. Na razie pozostało poczekać na miejscowy plan zagospodarowania. Nie wiadomo kiedy pojawi się plan i co będzie zawierał.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...