30.01.2014 14:01 0

Kupuj świeże, lokalne produkty, bądź Locavore!

Locavore to osoba świadomie wybierająca żywność lokalną (regionalną), wyprodukowaną w odległości około 100 km od miejsca zamieszkania. Słowo locavore stworzyła Jessica Prentice z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska w 2005 r. Aktualnie pojęcie to rozumiane jest jako ogólnoświatowy trend w poszukiwaniu złotego środka pomiędzy żywnością ekologiczną a produkcją masową.

Portal został stworzony z myślą o osobach świadomie wybierających żywność naturalną, produkowaną właśnie lokalnie i w tradycyjny sposób. Żywność od lokalnego producenta daje gwarancję świeżości, dobrej jakości produktu i zadowolenia naszych klientów. Dzięki inicjatywie i zaangażowaniu wielu ludzi, wspieramy lokalnych gospodarzy i małe firmy. Dostawcami są zarówno lokalni, często ekologiczni rolnicy, jak i rodzimi wytwórcy.

Portal WiemCoJem oferuje klientom pełną wiedzę na temat producentów i rolników, oraz oferowanych przez nich produktów. Jest świetny w swojej prostocie i przyjmowany z ogromnym entuzjazmem przez samych klientów. WiemCoJem.pl to pierwsze i jedyne miejsce w Polskim internecie, gdzie na taką skale można kupować produkty pochodzące bezpośrednio od rolnika czy lokalnego wytwórcy, a co najważniejsze, wszystkie trzy grupy: odbiorców, dostawców i pośredników, mają ogromny wpływ na rozwój rynku lokalnego.

Dlatego pragniemy zaznajomić obecnych i przyszłych Klientów z produktami polskich producentów i tym samym propagować zdrowy tryb odżywiania. Naszym odbiorcą jest zatem świadomy konsument, mający zdanie na temat tego, co funduje nam skomercjalizowany świat. To osoby, które stawiają na pierwszym miejscu zdrowie. Dlatego WiemCoJem zwraca szczególną uwagę na dobór składników w przetworach i wyrobach oraz na proces produkcji i przechowywania warzyw i owoców. Naszym celem jest, aby nasi klienci otrzymali świeże produkty, bezpośrednio od rolnika lub producenta. Dlatego staramy się, by produkty rolne w sezonie były zbierane z pola tego samego dnia, którego je dowozimy. Dojrzewają one na słońcu niemal do ostatniej chwili przed dostawą. Nie są przechowywane w magazynach czy wielkich chłodniach. Poza sezonem rolnicy i sadownicy, od których otrzymujesz produkty, przechowują je w piwniczkach, kopcach lub przechowalniach i najczęściej nie stosują chemicznego utrwalania.

Żywność lokalna nie potrzebuje tylu opakowań, przetwarzania i chłodzenia, co produkty pochodzące z globalnego rynku. Żywność lokalna jest bardziej przyjazna środowisku, charakteryzuje się wysokim stopniem zróżnicowania, wynikającym z odmiennego klimatu, warunków naturalnych i sposobu uprawiania.

Lokalna żywność (locavore), wiąże się z transportem na małe odległości, dzięki temu jedzenie pokonuje mniejszą odległość zanim trafi na stół konsumenta. Kupujemy zatem świeże, smaczne produkty z wiadomego pochodzenia, a przede wszystkim od polskiego wytwórcy!  Świat, w którym każdy ma dostęp do lokalnej żywności, to świat, w którym ludzie mają poczucie wspólnoty i kontaktu z naturą.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...