05.09.2013 18:30 0

Gdynia stanie się stolicą polskiego kolarstwa szosowego?

8 września Gdynia stanie się stolicą polskiego kolarstwa szosowego. Wizytówka miasta, czyli Skwer Kościuszki – przywita blisko pół tysiąca kolarzy amatorów, a także najlepsze grupy zawodowe w Polsce, które będą rywalizować w wyścigu Cyklo Gdynia.

Wyścigi amatorów rozegrane zostaną na trzech trasach: 40, 135 i 170 kilometrowej. W zależności od własnej dyspozycji, każdy miłośnik kolarstwa będzie mógł dobrać odpowiedni dystans dla siebie.

Program:

  • 7 września 2013 (sobota)

  • 17.00 – 21.00 Biuro Wyścigu, przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie pakietów startowych

  • 8 września 2013 (niedziela)

  • 7.00 – 10.00 Biuro Wyścigu

  • 8.00 prezentacja ekip Elity

  • 8.45 RUNDA HONOROWA uczestników wokół Skweru Kościuszki

  • 9.00  START Elity i Amatorów dla dystansów 40 km i 170 km

  • ok. 10.10 START WSPÓLNY dla dystansu 130 km

  • 11.30 – 16.30 dekoracja zwycięzców

  • 16.30 zakończenie Wyścigu

Wzorem największych wyścigów na świecie, amatorzy będą mogli ścigać się tego samego dnia co zawodowcy i to na tej samej trasie.

Realizujemy marzenia o wyścigu szosowym na Pomorzu dla amatorów, który powstał m.in. w sercu Tomasza Pelca, współorganizatora Wyścigu i założyciela grupy kolarskiej Nexus Team. Genialnie do pomysłu imprezy odniósł się Prezydent Miasta Gdyni Pan Wojciech Szczurek, który wraz z podległymi mu urzędami i współpracownikami ułatwił nam organizację Cyklo Gdynia. Gdynia – Miasto z morza, to nie tylko tytuł serialu opisującego powstanie miasta, ale to także życie gospodarcze, gdzie działające firmy nastawione są na swój rozwój, rozwój Miasta ale i wsparcie ciekawych inicjatyw. Stąd firmami wspierającymi są Port Gdynia, Gdyński Terminal Kontenerowy, Stocznia Nauta, Inter Marine – firmy te będzie można zobaczyć w trakcie wyścigu bowiem trasa biegnie ulicami przyległymi do ich terenów. Wsparcie dla imprezy przyszło z innych miast: z Warszawy (Tradetrans, Intrac) czy z Polkowic (Mercus). Spełnienie kolarskich marzeń nie mogłoby się odbyć się również bez ASE i Darka Jachowicza, Partnera Polskiego Kolarstwa Banku BGŻ czy dbającego o bezpieczeństwo kolarzy teamu dobrych samochodów – Mercedes Benz (BMG Bogdan Goworowski). Jazda na rowerze to sport dla indywidualistów, do którego potrzeba wsparcia osób bliskich. Stąd pomysł by umilić czas oczekiwania na kolarzy organizując festyn sportowy, było to możliwe dzięki wsparciu GRUPY ENERGA SA.- wyjaśnia Iwona Klafetka, Organizator.

  • Start i meta wyścigu odbędzie się w najbardziej prestiżowym miejscu w Gdyni, Skwerze Kościuszki. W przeszłości odbywało się tu wiele wyścigów, kończył się jeden z etapów Tour de Pologne. Elita mężczyzn będzie miała do pokonania jedną małą i jedna dużą rundę. 40 kilometrowa runda przebiegać będzie głównymi ulicami Gdyni, Rumi i Kosakowa. Umiejscowione są na niej dwie górskie premie, a przy przejeździe przez linię start-meta kolarze będą walczyć na lotnym finiszu. Duża runda liczy 135 kilometrów, gdzie będą kolejne premie górskie i lotne, a wiec rozegra się tam walka o zwycięstwo w klasyfikacji górskiej i najaktywniejszego. Trasa jest selektywna i przebiega przepięknymi zakątkami Kaszub. Nie są to góry, ale wycisnęliśmy maksimum z terenu, który mamyPiotr Kosmala, Dyrektor Wyścigu Elity mężczyzn.

Jak zdradził Piotr Kosmala profil trasy nie powstał przypadkowo: – Trasa konsultowana była z Piotrem Wadeckim, selekcjonerem reprezentacji Polski na zbliżające się mistrzostwa świata we Florencji. Będzie to jeden z ostatnich sprawdzianów formy, a także selekcji kolarzy na mistrzostwa. We Włoszech czeka na kolarzy ciężka runda, dlatego i my postanowiliśmy przygotować możliwie ciężki wyścig.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...