Zjeżdżalnie, liny do wspinania, boiska, przyrządy do ćwiczeń, to tylko niektóre atrakcje czekające na mieszkańców gminy Wejherowo. Ci którzy wybrali się wczoraj na otwarcie ArtParku z pewnością jeszcze tam wrócą.
Budowa strefy rekreacyjno – sportowej trwała około trzy miesiące, wczoraj odbyło się uroczyste otwarcie ArtParku w Bolszewie. Wstęgę przeciął wójt gminy Wejherowo, Henryk Skwarło, a także przewodniczący Rady Gminy Wejherowo, Hubert Toma. W przecinaniu wstęgi uczestniczyli także zaproszeni goście marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk; posłowie na Sejm Kazimierz Plocke oraz Jerzy Budnik, a także starosta powiatu wejherowskiego, Józef Reszke.
Zaraz po otwarciu odbyło się wręczenie statuetek Gryfa Kaszubskiego za szczególne zasługi dla Gminy Wejherowo. Wyróżnieni to marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk oraz artystka, malarka i hafciarka, Teresa Szczodrowska.
Uroczystemu otwarciu towarzyszyła druga edycja Dni Gminy Wejherowo. Na scenie można było podziwiać występy artystyczne, a wieczorem odbył się koncert zespołu Big Day. Jednak największą atrakcją, szczególnie dla dzieci były zabawy w kompleksie nowo otwartego parku.
W jednym miejscu, na przestrzeni ponad 2 hektarów zgromadzone zostały atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. ArtPark w Bolszewie nie jest jednak tylko nowoczesnym placem zabaw i miejscem do uprawiania sportu. Został stworzony również z myślą o artystach, którzy będą wykorzystywali tę przestrzeń do organizacji koncertów, wystaw, plenerów malarskich, czy też innych przedsięwzięć na rzecz mieszkańców oraz promocji gminy Wejherowo wśród odwiedzających to miejsce gości.
Architektura ArtParku składa się z utwardzonych ścieżek parkowych, przy których znajduje się kilkadziesiąt ławek oraz koszy na śmieci, placów zabaw dla dzieci młodszych i starszych. Oprócz tego do dyspozycji będą boiska do streetball’a i do siatkówki plażowej, a także terenowe urządzenia fitness, tor saneczkowy i lina do zjeżdżania. Całość wieńczą zagospodarowane strefy zieleni, w których znalazły się drzewa i krzewy pochodzenia polskiego, jak i gatunki egzotyczne.
Koszt inwestycji wynosi 2,2 mln zł brutto, z czego wartość dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rybackiego to 1,2 mln zł brutto.