01.03.2013 10:41 0

„Kumulacja Dobrej Woli" w Redzie

Pracownicy Totalizatora Sportowego z Oddziału Gdańsk wsparli aż 216 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Redzie w ramach programu wolontariatu pracowniczego „Kumulacja Dobrej Woli". Działania te realizowali w grudniu 2012 i styczniu 2013. Akcja „Polacy nie gęsi i swój język mają” pomogła dzieciom w przyswojeniu zasad języka polskiego i pokazała im, że nauka może wyjść poza szkolne ławy. Finalna liczba beneficjentów wraz z nauczycielami i rodzicami to nawet 400 osób.

Pierwszy etap akcji „Polacy nie gęsi i swój język mają” polegał na zakupieniu niezbędnych materiałów dydaktycznych: lektur, portretów pisarzy polskich, słowników, a także magnetofonu. Następnie wolontariusze przeprowadzili lekcje języka polskiego dla dzieci oraz konkursy literackie, w których nagrodami głównymi były bestsellery dziecięcej biblioteki, jak „Moja Opowieść Wigilijna”, „Nowe przygody Mikołajka” czy „Koszmarny Karolek”. Szczególną atrakcją było wyjście do teatru muzycznego w Gdyni. Po obejrzeniu spektaklu pt. „Na Arce o ósmej” czwartoklasiści mogli zobaczyć teatr od kulis, co wzbudziło ogromne zainteresowanie i niezwykle pobudziło dziecięcą fantazję.

Liderka wolontariuszy zaangażowanych w tę akcję, Kornelia Supińska, dostała wiele listów z podziękowaniami od najmłodszych uczestników lekcji i wycieczki do teatru. - Pokazało mi to, że mamy niezwykle wrażliwą i mądrą młodzież. Widząc jej zapał, uświadomiłam sobie, że tylko od nas dorosłych tak naprawdę zależy, czy nasze dzieci będą utożsamiały się z naszą kulturą, czy będą czerpały ze wzorców zagranicznych – podsumowuje Kornelia Supińska.

Program wolontariatu pracowniczego „Kumulacja Dobrej Woli" jest koordynowany przez Fundację LOTTO Milion Marzeń. Do końca stycznia 2013 w akcje społeczne na rzecz lokalnych środowisk zaangażowało się w sumie 108 pracowników Totalizatora Sportowego i sprzedawców sieci własnej LOTTO z całej Polski, którzy wsparli łącznie 833 beneficjentów. Pracownicy spółki już po raz trzeci mogli zgłaszać własne inicjatywy. Pomysły poddane zostały ocenie Kapituły i najciekawsze otrzymały granty na realizację. Wolontariusze sami wskazywali, komu i w jaki sposób chcą pomóc. Czas na zamknięcie działań mieli do końca stycznia 2013 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...